Filename: miniatura.jpg
    Filename: 007.jpg
    Filename: 008.jpg
    Filename: 009.jpg

W poniedziałek 5 sierpnia 2019 r. zainaugurowaliśmy drugą w tym roku sesję Letnich Międzynarodowych Kursów Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA. Uroczyste powitanie kursantów odbyło się w auli Centrum Promocji Mody. Przed nimi 2 tygodnie intensywnej pracy i wymiany doświadczeń artystycznych – zarówno pomiędzy prowadzącymi a uczestnikami, jak i w gronie międzynarodowej społeczności osób biorących udział w kursach.

Łącznie w obu sesjach zajęć wzięło udział ponad 50 twórców z 19 krajów świata, w tym po raz pierwszy z Rosji, Tajlandii i Tajwanu. Cieszy nas także fakt, że dla części kursantów jest to już kolejna edycja, podczas której szlifują swój warsztat w Łodzi.

Uczestnicy sierpniowej sesji kursów biorą udział w następujących zajęciach:

GRAFIKA ARTYSTYCZNA W TRZECIM I CZWARTYM WYMIARZE
prof. Marilène Oliver z University of Alberta w Edmonton
Asystenci – dr Damian Idzikowski, Holly de Moissac – studentka z University of Alberta w Edmonton

GRAFICZNA RÓŻNORODNOŚĆ – LITOGRAFIA, DRUK WKLĘSŁY I DRUK WYPUKŁY
dr Tomasz Matczak
Asystenci: mgr Oskar Gorzkiewicz, mgr Aleksandra Ilkiewicz

TKANINA ARTYSTYCZNA – POMIĘDZY SZTUKĄ A DESIGNEM
prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak
Asystent: mgr Zygmunt Łukasiewicz

KOMIKS ORAZ PREPRODUKCJA FILMÓW I GIER - ELEMENTY CONCEPT ARTU
prof. dr hab. Gabriel Kołat
Asystent: mgr Szymon Sobczak

Asystentami wolontariuszami w drugiej sesji kursów są studenci: Olga Malinowska, Maciej Wroński i Alžběta Černá.

Koordynatorami są dr hab. Alicja Habisiak Matczak oraz Giuliano Santini, dyrektor KAUS Urbino.
Sekretarzem kursów jest mgr Dagmara Sokołowska-Noskowska.

Uczestnicy, oprócz udziału w zajęciach warsztatowych, będą mieli okazję skorzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji. Otwarciu kursów towarzyszył wykład dr. Łukasza Sadowskiego pt. „Artystyczne tradycje Łodzi”. O 12. W Galerii Odnowa odbył się wernisaż wystawy prof. Marilene Oliver pt. „Obscene Echo”. Wieczorem goście zwiedzili Muzeum Książki Artystycznej. Tradycją Letnich Kursów są też międzynarodowa kolacje.

Już dziś zapraszamy też wszystkich zainteresowanych do Galerii Kobro na wernisaż wystawy Final Show2, prezentującej prace wszystkich uczestników drugiej sesji tegorocznych kursów PATA. Uroczyste otwarcie odbędzie się 17 sierpnia 2019 r. (sobota)o godz. 12:00.

Zachęcamy także do śledzenia przebiegu warsztatów na stronie internetowej oraz mediach społecznościowych kursów PATA.

www.patanetwork.org