Wydarzenia
Powiedz mi, że mnie kochasz
Są miejsca, które zapisują się w pamięci. Nasza Akademia to nie tylko przestrzeń dla sztuki, lecz także dla ludzi, ich historii i słów, które chcą zostać wypowiedziane – lub zapisane.
Już w najbliższy piątek, 21 lutego br. o godz. 13.00 w foyer głównego budynku ASP spotkacie się z Magdaleną Rutkowską, studentką II roku rzeźby, autorką akcji artystycznej „Powiedz mi, że mnie kochasz”. Artystka opowie o swoim projekcie i zaprosi do udziału w akcji, w której każdy może zostawić swój własny ślad.
Praca „Powiedz mi, że mnie kochasz” powstała w Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej pod kierunkiem prof. Lidii Choczaj oraz dr Pauliny Sadrak.
„Miłość do miejsca, które daje przestrzeń sztuce, spotkaniom i twórczym poszukiwaniom, może przybierać różne formy. Ta skrzynka jest jednym z jej wyrazów – utkanym z czułości miejscem na słowa, które chcą zostać zapisane. Zawieszona w przestrzeni, otulona czerwoną tkaniną, zaprasza do dotyku i zostawienia w niej myśli. Obok znajdziesz kartki – puste, czekające na Twoje słowa.
- Weź jedna z karteczek z ekspozytora.
- Zapisz na niej swoje wyznanie – wspomnienie, podziękowanie, myśl o ASP, która chcesz zostawić.
- Wrzuć kartkę do skrzynki.
Skrzynka będzie tu przez dłuższy czas – jeśli zechcesz, możesz do niej wrócić i dopisać coś więcej. Każda kartka to ślad, cząstka pamieci – jak fragment DNA, który tworzy wspólna historie naszej Akademii”.
Magdalena Rutkowska
Akcja odbywa się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Strzemińskiego w Łodzi.
Powiedz mi, że mnie kochasz
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 121
Budynek główny ASP, foyer, parter
Spotkanie z autorką projektu: 21.02.2025 r., godz. 13.00