Filename: mini_Amcor.jpg

Miło nam poinformować, że jury 16. Konkursu na małą formę graficzną, którego organizatorem jest Galeria Amcor w Łodzi, ogłosiło laureatów tegorocznej edycji.

Uczestnikami Konkursu byli studenci i studentki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Każdy autor mógł zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace. Przedmiotem oceny były prace wykonane w technikach grafiki artystycznej (oprócz fotografii i grafiki cyfrowej) powstałe w latach 2023-2024. Maksymalna wielkość zgłoszonych do konkursu grafik wynosiła 20×25 cm.

Jury w składzie:

• Cezary Wojciechowski (przewodniczący jury), Dyrektor Generalny Amcor Specialty Cartons Polska Sp. z o. o.,
  • prof. Piotr Ciesielski, Akademia Sztuk Pięknych Łodzi,
  • prof. Lesław Miśkiewicz, Akademia Sztuk Pięknych Łodzi,
  • dr Dariusz Leśnikowski, Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi,
  • Dominika Domańska, Amcor Specialty Cartons Polska Sp. z o.o.

po obejrzeniu 50 grafik 24 autorów przyznało następujące nagrody:

• I nagrodę regulaminową – Dziyanie Prykhadouskiey za pracę: „Stare miasto”, suchoryt,
  • II nagrodę regulaminową – Esterze Lipman za pracę: „Urbino 1”, „Urbino 2”, akwatinta,
  • III nagrodę regulaminową – Julii Klimek za pracę „Ruchy”, intaglio.

Przyznano również cztery wyróżnienia:

• Pauli Gontarek za pracę „Uwaga drewniaczek”, suchoryt
  • Natalii Kołackiej za pracę „Oko”, akwatinta
  • Vanessie Mikulskiej za pracę „b.t.”, mezzotinta
  • Małgorzaty Szemiot za pracę „Podwórko 2”, akwaforta

W listopadzie i grudniu 2024 w galeriach Amcor w Łodzi oraz w lutym i marcu 2025 roku w Galerii Grafiki Studenckiej „Pomiędzy” Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbędą się wystawy pokonkursowe. Ukaże się również katalog, w którym zaprezentowane zostaną wybrane przez Jury prace każdego z autorów.

Konkurs na małą formę graficzną jest imprezą cykliczną, organizowaną od 2005 roku.

Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi dr hab. Przemysław Wachowski.