Filename: miniatura.png

Czy jedzenia z gier wideo można skosztować? Jaki smak mają piksele, czyli zaprojektowane elementy kulinarne w grach wideo? Jaką rolę przypisuje się jedzeniu w grach wideo? Czy to jedynie sposób na odnowienie zdrowia, czy może narracyjne narzędzie w komunikacji z graczem?

Odpowiedzi na niektóre z tych pytań poznamy w najbliższy piątek, 21 czerwca 2024 r. o godz. 14.00 na wystawie „Piksele na ruszcie”, która podsumuje wyniki projektu pod tym samym tytułem.

Swoje prace zaprezentują studenci z Pracowni Projektowania Przestrzeni i Obiektów Wirtualnych do Gier, prowadzonej przez dra hab. inż. arch. Rafała Szrajbera, prof. uczelni. Młodzi projektanci zaprezentują także na kilku przykładach, jak umiejętnie wykorzystać jedzenie do komunikacji z graczem i przekazać mu wiele informacji o świecie i zamieszkujących go istotach.

Zapraszamy do kulinarnej i aromatycznej podróży do świata gry Dishonored stworzonej przez Arkane Studios, a wydanej przez Bethesdę Softworks.

Piksele na ruszcie
Budynek główny ASP (parter, fosa przy sali 12)
21 czerwca 2024 r., godz. 14.00

Smacznego!