Wydarzenia

2

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z twórcami i autorami najnowszego, poświęconego designowi numeru magazynu „Powidoki”, pisma od 2019 roku wydawanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się 24 maja 2024 r. (piątek) o godz. 15.00 w Akademickim Centrum Designu w Łodzi.

Gośćmi premierowego spotkania będą ekspertki z zakresu designu: 

  • prof. Czesława Frejlich, projektantka, kuratorka, Kierownik Katedry Projektowania Ergonomicznego w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, współzałożycielka i wieloletnia redaktor naczelna kwartalnika „2+3D”, 
  • Beata Bochińska, kolekcjonerka dizajnu, historyczka sztuki, która w latach 2006–2012 szefowała Instytutowi Wzornictwa Przemysłowego, autorka książki „Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową”.

Gospodarzami spotkania będą: 

  • Agnieszka Wojciechowska-Sej, dyrektorka Akademickiego Centrum Designu, 
  • dr hab. Olga Podfilipska-Krysińska, prof. uczelni, Dziekana Wydziału Sztuk Projektowych łódzkiej ASP, redaktor tematyczna numeru 
  • dr Przemysław Hajek, dyrektor artystyczny czasopisma

W programie spotkania rozmowy z twórcami i współautorami magazynu, rozmowa o polskim i przede wszystkim łódzkim designie oraz możliwość zakupu najnowszego numeru czasopisma.

Wydarzenie jest częścią tegorocznej edycji Eco Make oraz towarzyszy łódzkiemu Festiwalowi Designu, który odbywa się w dniach 21-26 maja w Łodzi.

Szczegóły dotyczące tematyki numeru dostępne są na stronie magazynu: 

Spotkaniu będzie towarzyszyć szereg inicjatyw zorganizowanych przez studentów Koła Naukowego „Powidoki”.

24 maja 2024 r., godz. 15.00
Akademickie Centrum Designu
ul. Księży Młyn 13/15 w Łodzi

Wstęp wolny. 

do góry