Filename: 1.jpg
    Filename: 2.jpg
    Filename: 3.jpg
    Filename: mini.jpg

Na przełomie kwietnia i maja 2024 roku dr Łukasz M. Sadowski, prof. uczelni odwiedził  Akademię Sztuk Pięknych w Rzymie (Accademia di Belle Arti di Roma) w ramach programu Erasmus+.

Celem wizyty była realizacja cyklu wykładów dla tamtejszych studentów. Prof. Sadowski przedstawił włoskim studentom prezentacje dotyczące zagadnień związanych z historią polskiego filmu i jego łódzkiego kontekstu, z polską szkołą plakatu (głównie filmowego) oraz zaprezentował naszą uczelnię.

Akademia Sztuk Pięknych w Rzymie (początkowo nazwana „Accademia di San Luca”) jest jedną z najważniejszych i najstarszych akademii sztuk pięknych we Włoszech, a nawet w  całej Europie. Założona została w 1593 roku, a dzięki obecności najwybitniejszych artystów, zarówno włoskich, jak i zagranicznych, stała się instytucją będącą wzorem dla akademii, które powstały w całej Europie między XVII a XVIII wiekiem.