Filename: miniatura.jpg
    Filename: 4.jpg
    Filename: 5.jpg
    Filename: 6.jpg

7 maja 2024 r. członkowie i opiekunowie Koła Naukowego „Eksperymentarium”, zrzeszającego studentów Pracowni Technik Wklęsłodrukowych i Pracowni Technik Litograficznych, wzięli udział w specjalnych warsztatach graficznych, które poprowadził prof. Piotr Ciesielski.

Tematem były eksperymentalne techniki graficzne: heliograwiura i guma, które łączą elementy fotografii, grafiki i malarstwa. W pracowni artysty uczestnicy mogli zgłębiać tajniki tych technik, zobaczyć warsztat oraz oryginalne matryce i odbitki. Prof. Piotr Ciesielski podczas wykładu zaprezentował swój artystyczny dorobek oraz omówił wyniki swoich wieloletnich badań nad wspomnianymi technikami.

Prof. Piotr Ciesielski prowadzi na Wydziale Sztuk Pięknych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi Pracownię Obrazu w Przestrzeni.

Opiekunami Koła Naukowego „Eksperymentarium” są: dr hab. Alicja Habisiak-Matczak, prof. uczelni, dr hab. Witold Warzywoda, prof. uczelni, dr Tomasz Matczak oraz mgr Sandra Stojańska-Rekus.

Fotorelacja: Monika Smorągiewicz, Tomasz Matczak, Alicja Habisiak-Matczak