Wydarzenia

1
  • miniatura
    Filename: miniatura.png
    Size: 199.26 KB
  • plakat
    Filename: plakat1000.png
    Size: 400.64 KB

Nigdy nie jest za późno, by rozpocząć przygodę ze sztuką, dlatego zapraszamy wszystkie osoby po 55. roku życia na zajęcia Akademii Kreatywnego Seniora działającej przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zapisy na semestr letni roku akademickiego 2023/2024 trwają do 14 lutego br. 

Spróbowanie swoich sił w malarstwie, doskonalenie umiejętności rysunku, realizacja tkanin czy tworzenie wyjątkowych ilustracji jest teraz w zasięgu ręki. W ramach Akademii Kreatywnego Seniora proponujemy aż 84 godziny zajęć w ciągu semestru, realizowanych pod okiem prawdziwych pasjonatów – nauczycieli akademickich Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W programie oprócz zajęć praktycznych znajdą się także inspirujące wykłady z historii sztuki, tkaniny i designu.

Nasz program dostosowany jest zarówno do potrzeb entuzjastów dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sztuką, jak i do doświadczonych twórców. W przypadku zróżnicowanych umiejętności uczestników dostosowujemy tempo nauki do poziomu zaawansowania i indywidualnych potrzeb. Ponadto, pracując w niewielkich, maksymalnie 20-osobowych grupach stawiamy na pracę w relacji mistrz – uczeń, szczególnie w przypadku bardziej zaawansowanych projektów.

Czas spędzony Akademii Kreatywnego Seniora to także szansa na nawiązanie nowych znajomości. Nasze zajęcia są okazją do wymiany doświadczeń oraz wspólnego odkrywania pasji z osobami o podobnych zainteresowaniach, co często przeradza się w długotrwałe relacje.

Serdecznie zapraszamy!

Najważniejsze informacje:

Termin zapisów: 1-14 lutego 2024 r. (Uwaga! O kolejności zgłoszeń decyduje data wpływu otrzymanej płatności za zajęcia).

Termin zajęć: marzec 2024 r. – czerwca 2024 r. (zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach porannych i przedpołudniowych).

Miejsce zajęć: zajęcia odbywają się stacjonarnie. Większość zajęć odbywa się w budynku głównym ASP (ul. Wojska Polskiego 121, Łódź). Część wykładów będzie odbywała się w Akademickim Centrum Designu (ul. Księży Młyn 13/15).

Koszt zajęć: opłata za uczestnictwo (60 godzin zajęć praktycznych i 24 godziny wykładów – łącznie 84 godzin lekcyjnych) wynosi 430 zł za cały semestr. Opłata wnoszona jest jednorazowo podczas zapisywania się na zajęcia AKS tj. w terminie 1-14.02.2024r.

Uwaga! Istnieje również możliwość uczestniczenia w samych wykładach Akademii Kreatywnego Seniora. W tym przypadku opłata wynosi 80 zł za cały semestr i obejmuje pełen cykl wykładów AKS (24 godziny lekcyjne).

Więcej informacji i program zajęć:

do góry