Wydarzenia

0
  • miniatura
    Filename: 1mini.png
    Size: 12.33 KB

Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy 

Profesora Mariana Kępińskiego

emerytowanego profesora Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Na zawsze pozostanie w pamięci wielu pokoleń studentów i pedagogów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie

składają

Rektor, Senat, Rada Uczelni oraz pracownicy i studenci 
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi


Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 20 listopada br. o godzinie 11.30 w kaplicy na Starym Cmentarzu Rzymskokatolickim w Piotrkowie Trybunalskim (wejście od skrzyżowania ul. Partyzantów i ul. Cmentarnej).

Marian Kępiński – w latach 1964–1970 studiował w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w pracowni prof. Mariana Jaeschke. W 1970 roku uzyskał dyplom. Przez wiele lat prowadził Pracownię Malarstwa na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. W latach 80. związany był z niezależnym środowiskiem twórczym. W 1997 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał mu tytuł naukowy profesora sztuk plastycznych. W 2013 roku minister kultury i dziedzictwa narodowego uhonorował go srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Pan Profesor brał udział w ponad 160 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych. Wielokrotnie był nagradzany za działalność twórczą i pedagogiczną. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych, państwowych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

do góry