Filename: urbino-wystawa-2023-banner-1920x713px.jpg
    Filename: 4.jpg
    Filename: 5.jpg
    Filename: 6.jpg

Miło nam poinformować, że w dniach 13-30 września 2023 roku po raz kolejny odbędzie się Międzynarodowe Sympozjum Graficzne w Urbino we Włoszech. Wydarzenie odbywa się w ramach trwającej od lat współpracy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z Międzynarodowym Centrum Sztuki KAUS Urbino.

Sympozjum odbędzie się w przestrzeni Oratorium św. Jana Chrzciciela w Urbino, miejscu o 600-letniej historii, odwiedzanym codziennie przez setki osób z całego świata. W programie wydarzenia znalazła się wystawa zbiorowa „Relazioni tra Łodź e Urbino”, prezentująca niepublikowane prace osiemnastu pedagogów z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w prestiżowym Oratorio San Giovanni Battista w Urbino, wystawa indywidualna premierowych prac dra Oskara Gorzkiewicza oraz jego wykład na temat innowacyjnych technik wklęsłodrukowych. Obie wystawy otworzą się 13 września 2023 r. - pierwsza z nich o godzinie 17.00, druga o 17.30.

Jako ostatnia w ramach sympozjum otworzy się w wystawa studentów i pedagogów z Pracowni Technik Wklęsłodrukowych „Flash Drawing Tour Urbino 2023”. Prace będzie można obejrzeć przedpremierowo 19 września br. (prezentacja odbędzie się z udziałem twórców), natomiast sama wystawa będzie trwać od 1 do 15 października 2023 roku.

Prace prezentowane w czasie Sympozjum będzie można oglądać w dwóch galeriach: Sala Salimbeni oraz Spazio Scalette San Giovanni.

Kuratorzy: dr hab. Alicja Habisiak-Matczak, prof. uczelni, Giuliano Santini, Dyrektor Międzynarodowego Centrum Sztuki KAUS Urbino

Autorka identyfikacji graficznej wystawy: dr Izabela Jurczyk

Program wydarzenia

Doktor Oskar Gorzkiewicz zaprezentuje wyniki swoich badań na temat technik wklęsłodrukowych. Oprócz prezentacji multimedialnej, pokazane zostaną oryginalne matryce wykonane na blachach cynkowych, stalowych i aluminiowych.

Więcej informacji wkrótce