Wydarzenia

0
  • miniatura
    Filename: miniatura.png
    Size: 218.99 KB

Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Laureaci mogą liczyć na uznanie, które niesie za sobą prestiż najstarszego tego typu konkursu w Polsce, uwagę świata mody oraz 30 000 zł na realizację marzeń o rozwoju kariery. Nabór właśnie ruszył, a zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza elektronicznego do 11 września br.

Złota Nitka to ogólnopolski konkurs dla młodych projektantów, który toruje obiecującym kreatorom drogę do świata mody. Wśród laureatów poprzednich edycji są głośne tak nazwiska, jak Łukasz Jemioł, projektanci z duetu Paprocki & Brzozowski, Mikołaj Żurek, Adrian Krupa czy odkrycie zeszłorocznej edycji – Maurycy Zylber. Konkurs jest częścią wydarzenia Łódź Young Fashion.

– „Złota Nitka już od 30 lat kształtuje scenę mody w Polsce, odkrywa i nagradza utalentowanych projektantów, którym otwiera drzwi do kariery i daje możliwość wyruszenia w drogę na światowe wybiegi i okładki prestiżowych magazynów mody” – zapewnia Katarzyna Wróblewska, dyrektor artystyczna Łódź Young Fashion. Organizatorami Łódź Young Fashion oraz konkursu Złota Nitka są Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi i Stowarzyszenie Pola Designu, partnerem głównym jest Miasto Łódź.

Złota Nitka skierowana jest do młodych osób – do 35. roku życia – zajmujących się projektowaniem mody, w szczególności do studentów i absolwentów kierunków związanych z projektowaniem ubioru. Do konkursu można  zgłaszać kolekcje, które powstały w latach 2021-2023 i składają się z od 8 do 12 sylwetek. 

W pierwszym etapie projektanci za pomocą formularza online, dostępnego na stronie www.lodzyoungfashion.com, przesyłają zgłoszenie konkursowe. Trzeba do niego załączyć m.in. zdjęcia 4 wybranych sylwetek, opis kolekcji, rysunki pozostałych zgłaszanych sylwetek czy planszę inspiracyjną. Termin zgłoszeń upływa 11 września br. Spośród wszystkich nadesłanych kolekcji jury, w którym zasiadają największe nazwiska świata mody i designu, wyłoni 12 finalistów. 

Co będzie kluczowe przy ich wyborze? „Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie są tu tak ważne, jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Stawiamy na kreatywność i twórczą odwagę młodych projektantów. Ważna będzie też jakość wykonania i zgodność kolekcji z nadesłanymi wcześniej zdjęciami” – wyjaśnia Katarzyna Wróblewska. 

W drugim etapie finaliści powalczą o nagrodę główną. Zwycięzcę poznamy podczas gali finałowej konkursu, 18 listopada br., w Centrum Promocji Mody łódzkiej ASP. Laureat lub laureatka otrzymają statuetkę Złotej Nitki oraz 30 000 złotych. 

Szczegółowe informacje o konkursie wraz z regulaminem są dostępne na www.lodzyoungfashion.com

do góry