Filename: minieuforie.png

W Akademickim Centrum Designu w sobotę 17 czerwca 2023 r. odbył się finisaż wystawy „Euforie” w ramach 2. Przeglądu Uczelni Artystycznych.

Jury w składzie: Krzysztof Candrowicz, Nina Venus, Karolina Halatek, Urszula Tarasiewicz, Sergio Valenzuela-Escobedo po zapoznaniu się z pracami zaprezentowanymi w ramach 2. Przeglądu Uczelni Artystycznych „Euforie”, przyznało dwie równorzędne nagrody: Nagrodę Rektora ASP w Łodzi oraz Nagrodę Specjalną.

Laureatem Nagrody Rektora ASP w Łodzi został Andrzej Szwabe, student Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu za pracę „Personal Reminder”.

Nagrodę Specjalną – wystawę w Galerii Ogrodowa 8 w ramach Fotofestiwalu 2024, ufundowaną przez Galerię Ogrodowa - zdobył Astitva Sing, student Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, za pracę „Children of the Streets”.

W plebiscycie internetowym udział wzięło 748 osób, a zwycięzca uzyskał 347 głosów. Laureatką Nagrody Publiczności została Katarzyna Serkowska, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, za pracę „Martwa Natura?”. Nagrodą jest wystawa w ramach Fotofestiwalu 2024.

Jury w składzie: Krzysztof Candrowicz, Nina Venus, Karolina Hałatek, Urszula Tarasiewicz, Sergio Valenzuela-Escobedo zdecydowało przyznać dwie równorzędne nagrody - Nagrodę Rektora ASP w Łodzi oraz Nagrodę Specjalną.

• Nagroda Rektora ASP w Łodzi Andrzej Szwabe - „Personal Reminder” (Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu)
  • Nagroda Specjalna:  Astitva Sing - "Children of the Streets” (Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu). Nagrodą jest wystawa w Galerii Ogrodowa8 w ramach Fotofestiwalu w 2024 roku, ufundowana przez Galerię Ogrodowa8.

Laureatką Nagrody Publiczności została Katarzyna Serkowska - „Martwa Natura?” (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku). Nagrodą jest wystawa w ramach Fotofestiwalu 2024. W plebiscycie internetowym udział wzięło 748 osób, a zwycięska praca uzyskała 347 głosów.

Nagrodzonym i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

fot. Hawa, dzięki uprzejmości Fotofestiwalu 2023