Finisaż wystawy „Euforie", będącej podsumowaniem 2. Przeglądu Uczelni Artystycznych, zwieńczony będzie w sposób wyjątkowy. Specjalnie na tę okazję do Łodzi przyjedzie argentyńska artystka Lara Alarcón, która wykona performatywny koncert VQ. Wydarzenie ma charakter otwarty i odbędzie się w sobotę 17 czerwca 2023 r. o godz. 18.00 w Akademickim Centrum Designu.

Podczas uroczystego podsumowania wystawy 2. Przeglądu Uczelni Artystycznych pod hasłem „Euforie” poznamy laureatów dwóch nagród:

Nagroda Rektora ASP w Łodzi przyznana zostanie przez międzynarodowe jury w składzie: Karolina Hałatek, Krzysztof Candrowicz, Nina Venus, Sergio Valenzuela Escobedo, Urszula Tarasiewicz.

Nagroda Publiczności przyznana zostanie poprzez głosowanie w internetowym plebiscycie, który trwa do 17 czerwca br. do godz. 16.00.

Zwieńczeniem wieczoru będzie występ Lary Alarcón – argentyńskiej artystki, mieszkającej obecnie w Berlinie.

Lara Alarcón jest wokalistką, kompozytorką i improwizatorką pochodzenia argentyńskiego, a obecnie mieszkającą w Berlinie. Jej występy/kompozycje VQ realizują ideę prosthetic dialectics poprzez użycie i wsparcie dużych wzmacniaczy, pedałów, urządzeń szumowych i innych narzędzi sonicznych, z rozszerzeniem o wideo na żywo, kodowanie na żywo oraz działania w formatach elektroakustycznych, takich jak: elektryczne trio, instrumenty smyczkowe i występy solo. Tworzona przez nią muzyka angażuje słuchacza w intensywny sposób, wykorzystując silne zmiany dynamiki, wydłużone czasy trwania i mocną prezencję sceniczną.

Występowała i koncertowała w Europie i Ameryce Południowej w takich miejscach jak Teatro Argentino, Centro de Arte Sonoro ARG, Proyecto Amil PE, Prozess Bern CH, Maerzmusik Berlin, Punctum CZ, ACUD macht neu DE, Heimathafen DE, Ignorantka PL, Kunstraum Bethanien DE, Small Forms Vienna, Língua Fora São Paulo, Audio Rebel Rio de Janeiro, Porta São Paulo, Conservatory of Music Brooklyn. Brała też udział w wielu rezydencjach artystycznych, m.in. w CTM Festival Hacklab, SIM NYC, International Contemporary Ensemble NYC.

Współtworzyła i stworzyła platformę/wytwórnię Numeral lub Neue Numeral, z którą kuratoruje wydawnictwa i serie koncertów, takie jak: Numeral w Buenos Aires, ID# N we Fryburgu CH, SDK w Bernie CH. Prowadziła także serię FUTURE BASH w Zukunft am Ostkreuz Berlin i uczestniczyła w LINKINBIOFESTIVAL.CH w ramach Floating Networks Collective z siedzibą w Szwajcarii.

Więcej o artystce można znaleźć na stronach:

Finisaż wystawy „Euforie”, 2. Przegląd Uczelni Artystycznych
Akademickie Centrum Designu w Łodzi