Filename: euforie mini.png
  • plakat
    Filename: PUA_2023_EUFORIE_700x1000_150dpi_01.jpg

Do 17 czerwca do godz. 16.00 trwa Plebiscyt Internetowy, w ramach którego każdy może oddać głos na Laureata Nagrody Publiczności 2. Przeglądu Uczelni Artystycznych. Wystawę konkursową „Euforie”, która jest częścią Fotofestiwalu, można oglądać codziennie w Akademickim Centrum Designu. W konkursie udział bierze 7 prac wykonanych przez 8 artystów – studentów krajowych wyższych uczelni artystycznych.

Aby oddać swój głos na wybrany projekt, należy zeskanować kod QR znajdujący się na wystawie przy tytule pracy i postępować zgodnie z wytycznymi.
Głosować można również poprzez stronę: asp.lodz.pl

Wyniki głosowania i Laureata Nagrody Publiczności poznamy podczas finisażu wystawy w dniu 17 czerwca br. (sobota) o godz. 18.00. Zwieńczeniem wieczoru będzie performatywny koncert VQ w wykonaniu niemieckiej artystki – Lary Alarcón.

Również wtedy ogłoszony zostanie werdykt międzynarodowego jury w składzie: Karolina Hałatek, Krzysztof Candrowicz, Nina Venus, Sergio Valenzuela Escobedo, Urszula Tarasiewicz, które przyzna Nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Zachęcamy do zwiedzania wystawy i do głosowania!

Więcej o wystawie „Euforie”: asp.lodz.pl

Uczestnicy konkursu – autorzy prac:
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku / Katarzyna Serkowska – „Martwa Natura?”
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie / Izabela Makocka – „Tu żyją smoki”
Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi - Mateusz Zubel – „Daddy Solvin Issues”
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu / Andrzej Szwabe – „Personal Reminder”
Akademia Sztuki w Szczecinie / Kacper Rubinkowski – „You seem far away from this address”
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie / Katarzyna Kalicka, Jerzy Mróz – „Cicha euforia”
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu / Astitva Sing – „Children of the Streets”

Więcej o 2. Przeglądzie Uczelni Artystycznych „Euforie”: asp.lodz.pl

Miejsce wystawy:
Akademickie Centrum Designu
ul. Księży Młyn 13/15, Łódź
Czas trwania wystawy: 1-18.06.2023 r.
Finisaż: 17.06.2023 r., godz. 18.00
Ekspozycja jest czynna:
1-14.06.23 / godz. 12.00 – 19.00
15-18.06.23 / godz. 12.00 – 21.00.

Patron medialny: Magazyn Szum
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.