Filename: miniatura 2.png

W imieniu Wydawnictwa Naukowego PWN zapraszamy do zapoznania się z nowym, wiosennym numerem bezpłatnego e-czasopisma „PWN Nauka”, adresowanym do polskiego środowiska naukowego.

W najnowszym numerze, poświęconym cyfryzacji nauki, prof. dr hab. Łukasz Sułkowski pisze o transformacji cyfrowej uczelni wyższych, a dr Maja Jasińska-Łukasiak opisuje proces cyfryzacji biblioteki. Czy umiemy już wykorzystywać AI w naszej pracy, na studiach i w nauce? Na te pytania odpowiada dr Dominika Kaczorowska-Spychalska, dyrektor Centrum Inteligentnych Technologii Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. W numerze znajduje się także artykuł dr Aleksandry Monkos – „Jak uczyć o fake newsach na studiach”, wraz z zestawem ćwiczeń. W kolejnej odsłonie poradnika „Publikuj z PWN” można dowiedzieć się, jak działa w praktyce rzetelny i transparentny proces publikacji naukowej w Wydawnictwie Naukowym PWN. Numer zamyka fragment publikacji Ł. Sułkowskiego, „Zarządzanie uczelnią cyfrową. Między utopią wolności a dystopią władzy” (PWN 2022).

Najnowszy numer „PWN Nauka" dostępny jest na stronie: