Filename: 1.jpg
    Filename: 2.jpg
    Filename: 3.jpg
    Filename: Miniatura_Knkurs%20PD_popr.jpg

Już 4 kwietnia (wtorek) o godz. 12:00 w Galerii Kobro rozstrzygnie się konkurs „PROFIT-owe kształty i przestrzenie” na projekt rzeźby, która uatrakcyjnić ma osiedle budowane przez  firmę Profit Development. Konkurs organizowany był w ramach Centrum Transferu Technologii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Zadaniem uczestników, studentów Instytutu Rzeźby, pracujących pod kierunkiem dra hab. Tomasza Matuszaka, prof. uczelni, było stworzenie projektu  rzeźby inspirowanej logotypem firmy Profit Development. W nawiązaniu do konkursowego hasła „Projekt outdoorowej formy przestrzennej. PROFIT-owe kształty i przestrzenie” powstało aż siedem różnych propozycji form przestrzennych, których autorami są:

• Mikołaj Apelt-Ciupiński,
  • Henryk Chojnacki,
  • Inka Fisher,
  • Bartosz Junak,
  • Sławomir Lewy,
  • Marcelina Matynia,
  • Grzegorz Picz.

„Stworzone przez studentów projekty na różne sposoby nawiązują do znaku graficznego naszego partnera. Niektóre inspirowane są bezpośrednio, a w przypadku niektórych relacja ta jest bardzo luźna, na przykład odczytać ją można, dopiero oglądając rzeźbę z lotu ptaka” - mówi dr hab. Tomasz Matuszak, prof. uczelni.

Wiemy już, że konkursowe jury za najlepsze uznało projekty Mikołaja Apelta-Ciupińskiego, Inki Fisher oraz Sławomira Lewego, ale zwycięzcę poznamy dopiero podczas uroczystości.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody pieniężne (łączna pula nagród w konkursie wynosi 6 000 zł), a dodatkową nagrodą dla zwycięzcy będzie realizacja rzeźby, która stanie pomiędzy budynkami nowo powstającego osiedla na Nowym Złotnie.

Jury konkursu:

• Bogdan Koczy (dyrektor PROFIT Development)
  • Magdalena Konieczna
  • Piotr Nowicki

Opiekunowie konkursu:

• Anna Wesołowska - dyrektor Centrum Transferu Technologii
  • dr. hab. Tomasz Matuszak, prof. uczelni

Centrum Transferu Technologii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi to projekt będący odpowiedzią na zapotrzebowanie sektora nauki i sektora gospodarki, dotyczące wzajemnej współpracy. Projekt jest pomostem łączącym oba światy poprzez wspieranie inicjatyw studentów i pracowników uczelni w zakresie podejmowania innowacyjnych przedsięwzięć i promocji przedsiębiorczości. Uczelnia współpracuje z kilkunastoma firmami.