Wydarzenia

2

Miło nam poinformować, że w wystawie „Kroki”, będącej częścią Cracow Fashion Week 2023, wzięli udział studenci Instytutu Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi: Marlena Gielecka, Maciej Pluta oraz Dominik Żyża. 

Wystawa, prezentowana do 26 marca br. w Galerii Subteria (ul. Kanonicza 5, Kraków), krok po kroku odsłania ścieżkę rozwoju polskiego obuwnictwa – od archiwalnych projektów, które definiowały polskie obuwnictwo w ubiegłym wieku, kończąc na tych z najnowszej historii. Ekspozycja prezentuje milowe kroki, które zrobili projektanci i przemysł obuwniczy, aby znaleźć się w aktualnym miejscu.

Prezentowane na wystawie obiekty reprezentujące łódzką ASP powstały w Pracowni Projektowania Obuwia i Akcesoriów, prowadzonej przez dr hab. Katarzynę Wróblewską, prof. uczelni oraz mgr Agnieszkę Gniłkę. Ich twórcy to młodzi, niezwykle utalentowani projektanci, dla których projekty obuwia i toreb są narzędziem wypowiedzi artystycznej. Cenią unikatowość i nieszablonowość rozwiązań konstrukcyjnych, jak i technologicznych, stale poszerzając granice medium. Podejmowane przez nich eksperymentalne działania prowadzą więc do niezwykłych efektów wizualnych - ich prace cechuje finezja i niebanalność kreowanych form.

Cracow Fashion Week to wydarzenie o międzynarodowym zasięgu organizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru od 1996 r. Hasło przyświecające 14. edycji wydarzenia to „Innovation in Design” – sytuujące świat mody w kontekście nowych technologii w projektowaniu oraz ich wpływu na ekologię i środowisko.

do góry