Filename: 1miniatura.jpg

W środę, 30 listopada 2022 r., w przestrzeniach Sceny Monopolis wręczone zostały Stypendia Prezydenta Miasta Łodzi oraz Stypendia programu Młodzi w Łodzi - największego programu stypendialnego w Polsce. W gronie nagrodzonych znalazło się aż pięcioro studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi wypłacane przez pierwszy rok nauki otrzymało w tym roku 42 olimpijczyków rozpoczynających studia w Łodzi, w tym dwie studentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi:

• Zuzanna Michalik, studentka I roku kierunku projektowanie graficzne, finalistka Olimpiady Artystycznej 2022,
  • Julia Męczyńska, studentka I roku na kierunku wzornictwo, finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego 2022.

Laureatami stypendium programu „Młodzi w Łodzi” zostali:

• Filip Holak, student IV roku kierunku grafika, który otrzymał stypendium finansowe od firmy REGANTA,
  • Wiktoria Górko, studentka II roku II stopnia kierunku tkanina i stylizacja wnętrz, i Karolina Niedzielska, studentka I roku II stopnia kierunku biżuteria, które dzięki stypendiom ufundowanym przez firmę Rotaract Łódź Fabryka będą miały możliwość udziału w wybranym przez siebie kursie językowym (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański).

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy!