W najbliższy poniedziałek, 7 listopada 2022 r., w Instytucie Animacji i Gier Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbędzie się spotkanie z wybitnymi animatorami brytyjskimi - Timem Allenem i Tobiasem Fouracre'em.

Twórcy pracowali m.in dla Wesa Andersona, Tima Burtona, Guillermo Del Toro. Są wybitnymi postaciami świata międzynarodowej animacji, o ogromnym doświadczeniu i z wielką otwartością na spotkania ze studentami.

Spotkanie odbędzie się 7 listopada 2022 r. o godz. 16.00 w budynku ASP przy ul. Franciszkańskiej 76/78 (s. 115).

Tim Allen - twórca animacji poklatkowych z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Pracował na planach takich pełnometrażowych filmów jak „Wyspa psów”, „Gnijąca Panna Młoda”, „Fantastyczny Pan Lis” czy „Nazywam się Cukinia”, a ponadto przy krótkometrażowej animacji „Piotruś i Wilk”, nagrodzonej Oscarem w 2008 roku. W ostatnim czasie jeden z twórców animacji „Pinokio” w reżyserii Guillermo del Toro & Mark Gustafson, wyprodukowanej dla serwisu Netflix. Jest także edukatorem podróżującym po całym świecie z kursami mistrzowskimi, programami mentoringu w animacji i warsztatami animacji.

Więcej: timallenanimation.co.uk

Tobias Fouracre - uznany reżyser i animator z Wielkiej Brytanii. Główny animator postaci przy takich filmach jak „Gnijąca Panna Młoda”, „Fantastyczny Pan Lis”, "Frankenweenie", kierownik animacji przy "Wyspie psów". Wszystkie cztery filmy otrzymały nominacje do Oscara za najlepszy film animowany. Tobias  Fouracre reżyseruje również programy telewizyjne dla dzieci, m.in. Club Penguin dla Disneya i Koala Brothers dla BBC.

Więcej: rowdyfilm.com/tobias

Serdecznie zapraszamy!