Konkurs Hommage à Roman Modzelewski rozstrzygnięty! Jury wybrało laureatów trzech nagród głównych oraz przyznało wyróżnienia.

Konkurs dedykowany był twórczości Romana Modzelewskiego. Zadaniem konkursowym uczestników – studentów i studentek ASP w Łodzi – było zaprojektowanie plakatu inspirowanego twórczością tego wybitnego łódzkiego artysty, pedagoga, rektora naszej uczelni. Zgodnie z założeniami regulaminu, projekty miały proponować jej nowe odczytanie lub też unowocześnienie i odświeżenie sposobu obrazowania osiągnięć Romana Modzelewskiego.

Jury w składzie:

• dr hab. Olga Podfilipska-Krysińska, prof. uczelni –  dziekan Wydziału Sztuk Projektowych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi,
  • dr hab. Łukasz Chmielewski, prof. uczelni – dyrektor Instytutu Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi,
  • mgr Bogusław Deptuła – redaktor naczelny magazynu artystyczno-naukowego „Powidoki”,
  • dr Przemysław Hajek – dyrektor artystyczny magazynu artystyczno-naukowego „Powidoki”

wybrało laureatów trzech nagród głównych:

• I miejsce – Katarzyna Woszczyńska (2000 PLN),
  • II miejsce – Karolina Kruk (1500 PLN),
  • III miejsce – Jakub Piotrowski (1000 PLN).

Jury przyznało również wyróżnienia honorowe, które otrzymali: Daria Łuka, Karolina Kruk oraz Witold Gretzyngier.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się podczas wernisażu wystawy pokonkursowej – 9 listopada 2022 r. w Akademickim Centrum Designu (ul. Księży Młyn 13/15, Łódź). Godzina wernisażu wkrótce zostanie podana do wiadomości.

W wystawie pokonkursowej w Akademickim Centrum Designu udział wezmą:

• Julia Bartczak,
  • Łukasz Gałach,
  • Witold Gretzyngier,
  • Anna Kliniewska,
  • Karolina Kruk,
  • Daria Łuka,
  • Małgorzata Markowska,
  • Julian Pawlak,
  • Jakub Piotrowski,
  • Patryk Skoczylas,
  • Katarzyna Woszczyńska.

Konkurs i wystawa pokonkursowa są częścią obchodów Roku Romana Modzelewskiego, przypadającego w 110. rocznicę urodzin i 25. rocznicę jego śmierci.