Filename: miniaturka22.jpg
  • plakat
    Filename: plakat22.jpg

29 października 2022 r. (sobota) w Fabryce Sztuki w Łodzi (ul. Tymienieckiego 3) odbędą się otwarte warsztaty artystyczne MŁODE MAZAKI.

Koordynatorki wydarzenia:
dr Ola Ignasiak, Olga Jakubowicz, dr Ola Hoffer

Warsztaty stanowią propozycję dla studentów, młodzieży oraz ich rodzin. Integracyjny charakter w formie artystycznego spotkania zachęca do odejścia od ekranu komputera i spróbowania własnych sił w malarstwie wielkoformatowym na specjalnie przygotowanej ścianie w kreatywnej przestrzeni postindustrialnej architektury Łodzi.

I GRUPA – godz. 12:00-14:00
II GRUPA – godz. 15:00-17:00

Prowadzący: DISTORT VISUAL, dr Ola Hoffer i Przemek Hoffer

Ponadto w dniach 24.10-06.11.2022 r. trwa malowanie muralu w Startej Drukarni w Łodzi (ul. Gdańska 130). W tych dniach obejrzeć będzie można proces powstawania muralu, którego autorem projektu jest Michał Janczyło – student II roku kierunku architektura wnętrz łódzkiej ASP.

Za realizację muralu odpowiadają studenci ASP w Łodzi, w tym reprezentanci Pracowni Działań Malarskich w Przestrzeni Miasta z Instytutu Malarstwa i Rysunku.

Artyści biorący udział w wydarzeniu: Marta Pązik, Daria Galuś, Aleksandra Falczewska, Zygmunt Bilski, Joanna Dreczka, Piotr Piwowarski, Klaudia Rutkowska, Kinga Kąkol, Alicja Tkaczyk, Weronika Żelechowska, Artur Majka, Michał Janczyło, Aleksander Siąkała, Oliwia Ciszek, Adrianna Krajewska, Weronika Janisz, Helga Alacker, Lena Pawlik, Carolina Gil Torres, Marijeta Markovina, Krzysztof Kubiś, Filip Borządek, Milena Czyżewska, Aleksandra Skóra.

Warsztaty finansowane są w ramach „MIEJSKIEGO PROGRAMU MIKROGRANTÓW 2022 ŁÓDŹ - program realizowany przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowany z budżetu Miasta Łodzi oraz przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030” oraz dzięki wsparciu STAREJ DRUKARNI (ul. Gdańska 130), która jest partnerem projektu.

Partnerami wydarzenia są:
Stara Drukarnia, Gdańska 130
Render
Pracownia Działań Malarskich W Przestrzeni Miasta / Akademia Sztuk Pięknych Im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Fabryka Sztuki
Artchemia