Filename: miniaturka.jpg

Miło nam poinformować, że Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi odwiedzą bułgarscy artyści, nauczyciele akademiccy Uniwersytetu im. św. Cyryla i Metodego w Wielkim Tyrnowie (St. Cyril and St. Methodius University of Veliko Tarnovo)  –  assoc. prof. Marieta Konova, PhD oraz asistant prof. Mario Konov, PhD.

Goście przybyli na zaproszenie prof. Marka Saka oraz prof. Doroty Sak już 4 października 2022 r. o godz. 12.00 w sali kina 3D przedstawią wystąpienia odwołujące się do ich własnej praktyki artystycznej i doświadczeń dydaktycznych:

• assoc. prof. Marieta Konova, PhD, “Ornament and symbol”,
  • asistant prof. Mario Konov, PhD, “Wooden sculpture in interior and exterior design”.

Wystąpienie prof. Mariety Konovej skoncentruje się na tematyce międzynarodowych plenerów i warsztatów artystycznych odbywających się w Bułgarii. Artystka przestawi także możliwości aplikowania do udziału w nich przez polskich artystów. Z kolei prof. Mario Konov zaprezentuje własne osiągnięcia z zakresu rzeźby.

Wizyta odbywa się w ramach programu Erasmus+.