Wydarzenia

Poziomy prostokąt koloru lekko rozbielonej ultramaryny. Od góry dyskretny napis: VII KONKURS NAJLEPSZYCH DYPLOMÓW SZTUKI  MEDIÓW. Poniżej, wielką, jasną czcionką, zajmujący niemal całą powierzchnię  napis: AKCES REAKCJE
    Filename: Akces_Reakcje_mini.jpg

Serdecznie zapraszamy do śledzenia siódmej edycji Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów, organizowanego przez Centrum Sztuki WRO wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

W tym roku wystawa konkursowa odbędzie się w Concordia Design Wrocław (Kamienica, Wyspa Słodowa 7) i trwać będzie w dniach 3–23 lipca 2021 r.  Wydarzenie odbywa się w ramach programu Biennale Sztuki Mediów WRO 2021 REVERSO, pozwalając uczestnikom zaprezentować, a publiczności oglądać ich prace w kontekście dużej międzynarodowej imprezy.

Ogłoszenie Nagrody Głównej odbędzie się 2 lipca 2021 r. (piątek), o godz. 19.00, natomiast finisaż i otwarcie wystawy online – 23 lipca 2021 (piątek) o godz. 17.00.

Coroczny przegląd najlepszych prac dyplomowych odbywa się w ośmiu publicznych uczelniach artystycznych w Polsce: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu, a prace do wystawy konkursowej w każdym ośrodku nominują pięcioosobowe komisje.

W tym roku Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi reprezentuje dyplom Kamila Wesołowskiego "Kołtunica”, zrealizowany w Instytucie Fotografii i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi pod kierunkiem dra hab. Łukasza Ogórka.

Reprezentanci pozostałych uczelni:

Karolina Konopka | Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Agata Kościołowska | Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Klaudia Prabucka | Akademia Sztuki w Szczecinie

Kinga Rybak | Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Mateusz Stanuszek | Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Olga Truszkowska | Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

Bartek Zalewski | Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

W tym roku w ramach Konkursu zaplanowane zostały aż cztery nagrody: Nagrodę Główną w wysokości 15.000 zł, ufundowaną przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przyzna międzynarodowe jury. Już po raz drugi redakcja magazynu Contemporary Lynx nagrodzi wybraną artystkę/wybranego artystę publikacją portfolio oraz dodatkowymi działaniami promocyjnymi. W tym roku najpewniej możliwe będzie głosowanie publiczności w przestrzeni wystawy – widzowie przyznają tym samym swoją, szczególnie cenną nagrodę. Nowością będzie nagroda, o której przyznaniu zdecyduje partner wystawy – zarząd Concordia Design Wrocław.

Partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Sztuki w Szczecinie, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.