Żółty poziomy prostokąt z białym napisem: design 32
    Filename: asp_www.png

Serdecznie zapraszamy do śledzenia 11. edycji konkursu Design 32 „Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych”, którego organizatorem jest  Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

W konkursie biorą udział dyplomanci ośmiu publicznych uczelni artystycznych: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Sztuki w Szczecinie, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest to jedyny taki konkurs w Polsce.

Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi reprezentują cztery dyplomantki:

• Sandra Skórka (studia I stopnia, kierunek tkanina i ubiór, specjalność projektowanie obuwia i galanterii skórzanej)
  • Anna Grabowska(studia II stopnia, kierunek tkanina i ubiór, specjalność projektowanie tkaniny)
  • Karolina Kołodziejczyk (studia II stopnia, kierunek wzornictwo,specjalność projektowanie systemów wizualnych)
  • Maja Bujak (studia II stopnia, kierunek wzornictwo,specjalność projektowanie systemów wizualnych)

Po raz pierwszy prac nie będzie oceniać jury złożone z rektorów. To zadanie przejmują projektanci wybrani przez Radę Programową Konkursu: Jadwiga Husarska-Sobina, prof. Marek Adamczewski, dr hab. Jacek Mrowczyk, Tomasz Andrzej Rudkiewicz, dr Tomasz Rygalik. Nagrodę OPPO przyzna Mo Zhang.

Jurorzy przyznają cztery nagrody: Nagrodę Rektorów, Nagrodę Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice oraz Nagrodę OPPO – mecenasa konkursu. Główna nagroda to 20 000 zł.

Wyniki konkursu poznamy 19 czerwca br.