Filename: miniatura.jpg

W dniach 25-29 maja 2020 roku odbywały się międzynarodowe warsztaty "Artystyczny Kokon" zainicjowane przez Laurenta Ungerera, wykładowcę École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs w Paryżu. Do współpracy zostali także zaangażowani wykładowcy i studenci École Supérieure des Arts Visuels w Marrakeszu i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Warsztaty miały charakter eksperymentalny, uczestniczyło w nich 8 profesorów i 30 studentów z wymienionych trzech uczelni artystycznych. Ideą przewodnią była współpraca on-line, w warunkach zamknięcia spowodowanego pandemią. Ze strony naszej Akademii koordynatorem projektu był dr Łukasz M. Sadowski, wykładowcami prowadzącymi zaś były dr Justyna Cieślik-Płusa i dr Izabela Walczak. Studentami uczestniczącymi w warsztatach byli: Patrycja Gonera, Katarzyna Michnowska, Justyna Warchoł, Edyta Klaper, Martyna Łuszczyńska, Katarzyna Czampiel, Sylwia Krzętowska, Andrei Tsybulski, Paweł Szlotawa, Ksawery Karczewski.