Pedagodzy i pracownicy administracji Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi wzięli sprawy we własne ręce i podjęli akcję szycia maseczek ochronnych, niezbędnych w okresie pandemii COVID-19.

Infrastruktura uczelni znakomicie temu służy – od początku kwietnia pracownie wyposażone w maszyny do szycia i niezbędne akcesoria pracują pełną parą. W akcji, prowadzonej pod kierunkiem pracowników Warsztatów Krawieckich, każdego dnia uczestniczy kilkanaście osób – zespoły pracują na zmianę, wzajemnie się uzupełniając.

Dotychczas powstało już ponad 2000 sztuk maseczek, które rozdzielane są wśród pracowników uczelni oraz trafiają do placówek opiekuńczych i medycznych, m.in. do Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi, Fundacji „Gajusz”, Fundacji "Dom w Łodzi”, Specjalistycznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Fel-Med oraz Domu Pomocy Społecznej „Włókniarz” im. Jana Pawła II.

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników akcji!