Filename: ankieta_miniatura.jpg

W imieniu kuratorów wystawy „Kultowa Akademia”, towarzyszącej obchodom 75-lecia ASP w Łodzi, zwracamy się z prośbą do studentów, absolwentów, pedagogów oraz innych pracowników Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi o wypełnienie ankiety, która pomoże przygotować wspomnianą ekspozycję.

Ideą przyświecającą wystawie zatytułowanej „Kultowa Akademia” jest próba spojrzenia w przeszłość naszej Uczelni przez pryzmat osobistych doświadczeń studentów, absolwentów i pedagogów, dla których studiowanie na ASP było istotnym doświadczeniem formacyjnym. Tytułowa „kultowość” rozumiana jest tu jako szczególny, osobisty związek emocjonalny z miejscem i instytucją, który znajduje swoje wehikuły w formie różnych artefaktów. Te obiekty, zarówno dzieła sztuki, jak i dokumenty, pamiątkowe fotografie, nagrania oraz z pozoru banalne przedmioty, są symbolami doświadczeń istotnych z punktu widzenia konkretnych osób lub pokoleń. Odwołujemy się tu do „kultowości”, której sens został wykreowany przez kulturę masową, w związku z tym nie ma konkretnych reguł, co może, a co nie może być kultowe. Kultowe mogą być wszelkie obiekty lub zdarzenia istotne z punktu widzenia danej osoby - członka naszej wspólnoty. Wystawa zakorzeniona będzie w zwrocie archiwalnym. Pomoże nam to odnaleźć istotne z punktu widzenia naszej tożsamości elementy, stanowiące o poczuciu wspólnoty, symbolizujące przynależność i istotne wartości.

Wystawę będzie można obejrzeć w czasie Zjazdu Absolwentów.

Ankieta znajduje się pod tym adresem:

www.survio.com

Uwaga! Jeśli masz jakiś przedmiot, dokument lub inną kultową pamiątkę i możesz udostępnić ją na wystawę, prosimy o kontakt pod adresem:

Kuratorzy wystawy: dr Dagmara Bugaj, dr Artur Chrzanowski, dr hab. Marek Domański