Filename: Bugaj Dagmara_miniatura.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją dr Dagmary Bugaj, asystentki dra hab. Marka Domańskiego w Pracowni Obrazowania Fotograficznego, pt. ”Zbiór zadań, zbiór rozwiązań. Jak uczyć fotografii?". Publikacja ukazała się w formie e-booka stworzonego w ramach badań naukowych w ASP.

Publikacja

„Książka ta narodziła się z potrzeby poznania metod przy użyciu, których realizowane są programy nauczania fotografii w Polskich Uczelniach Artystycznych. Moim celem było znalezienie i ujawnienie prawidłowości i zjawisk zachodzących w procesie dydaktycznym, w obszarze nauczania sztuk wizualnych. Tworząc tę książkę skontaktowałam się z wieloma wykładowcami, w całej Polsce, którzy przyczyniają się do poszerzania umiejętności swoich studentów dzięki realizacji bogatego zakresu tematów związanych z historią, technikami i estetyką fotografii. Ten zbiór zadań traktuje mniej o technicznej stronie uczenia fotografii, a bardziej o ćwiczeniu się w sztuce obrazowania. Publikacja zawiera wiele interesujących zadań, które skłaniają do głębszej refleksji nad rzeczywistością i medium. Mam nadzieję, że ta książka stanie się jednocześnie inspiracją dla studentów, zestawem ćwiczeń, ale także dokumentem współczesnej sceny fotograficznej.”