Filename: stypendium_mini.jpg

Zachęcamy studentów do składania wniosków o przyznanie stypendiów artystycznych Marszałka Województwa Łódzkiego. Nabór zakończy się 20 grudnia 2019 r.

Stypendia Artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego przyznawane są przez Samorząd Województwa Łódzkiego od 2008 roku. Stypendia mają za zadanie sprzyjać rozwojowi młodzieży szczególnie uzdolnionej artystycznie, a także zachęcać młodych twórców do tworzenia projektów z zakresu twórczości artystycznej w jednej z dziedzin artystycznych, takich jak: sztuki wizualne, teatr, muzyka, taniec, film. Przede wszystkim stypendia pomagają w usuwaniu barier w rozwoju artystycznym, pozwalają na dofinansowanie zakupu instrumentów muzycznych czy profesjonalnych programów graficznych, a także na udział w krajowych i zagranicznych kursach mistrzowskich, szkoleniach, wystawach czy koncertach.

Wnioski w wersji papierowej (wypełnione komputerowo) należy przesłać pocztą na adres:
Departament Kultury i Edukacji
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
albo złożyć osobiście w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

Szczegółowych informacji udziela

Anna Salska, pok. 1320,