Biuro Współpracy z Zagranicą przypomina o możliwości uzyskania dofinansowania na realizację mobilności pedagogów do krajów partnerskich w ramach programu Erasmus+ (KA107). Lista krajów partnerskich dostępna jest w Przewodniku po programie Erasmus+ - str. 20-23, plik do pobrania ze strony: europa.eu

Dofinansowanie projektów dotyczących wymiany z krajami partnerskimi jest przyznawane zgodnie z zasadami opisanymi w Przewodniku po programie Erasmus+ .

Dokumenty dotyczące wnioskowania o środki będą sukcesywnie udostępniane na stronie erasmusplus.org.pl (Konkurs wniosków 2019, sekcja Mobilność z krajami partnerskimi, KA107). Wniosek elektroniczny (eForm) w postaci aktywnego pliku PDF, który jest składany w trybie online do Narodowej Agencji organizacji wnioskującej. Wniosek podlega ocenie formalnej oraz ocenie jakościowej. Szczegółowy opis kryteriów jakościowych znajduje się w Przewodniku po programie Erasmus+ .

Wysokość dofinansowania przyznanego uczelni będzie uzależniona od wyniku oceny jakościowej wniosku oraz dostępności środków.

Jest zalecane, aby przed złożeniem wniosku do Narodowej Agencji szkoła wyższa podpisała z uczelniami i instytucjami partnerskimi umowy międzyinstytucjonalne (dwustronne)
o zakresie współpracy.

Termin składania wniosków upływa w lutym 2019 r.

Wydziały zainteresowane otrzymaniem środków z akcji KA107 proszone są o kontakt z biurem i dostarczenie kompletnego formularza umożliwiającego przystąpienie do prac nad przygotowaniem wniosku.