Filename: miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: Edward_Habdaz_foto.jpg

Z bólem zawiadamiamy, że zmarł

Edward Habdas

wieloletni wykładowca i pracownik dydaktyczny
Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Wyrazy głębokiego współczucia
Rodzinie
składają

Rektor, Senat, Kanclerz oraz pracownicy i studenci
Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

***

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 29 listopada 2019 roku o godz. 12.30 na Cmentarzu Komunalnym „Zarzew” w Łodzi (ul. Stanisława Przybyszewskiego 325).

Urodzony w 1939 roku w Gilowicach. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi) w latach 1958-1963. Dyplom na Wydziale Tkaniny w zakresie tkactwa, w zakresie malarstwa w pracowni Jerzego Nowosielskiego. Twórczość w zakresie malarstwa i grafiki.

Od 1972 roku zatrudniony na Wydziale Grafiki początkowo w pracowni technik litograficznych prowadzonej przez doc. Romana Artymowskiego, następnie do przejścia na emeryturę, tj. 2004 roku – w pracowni druku płaskiego.

Umiejętnie przkazywał studentom wiedzę i rozbudzał pasję twórczą. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i ponad dwustu w kraju i zagranicą.

Laureat wielu nagród i wyróżnień, w tym kilkakrotnie nagród rektora za osiągnięcia artystyczno-dydaktyczne.

Cieszył się dużym szacunkiem i sympatią studentów i współpracowników.

Do końca zachował aktywność twórczą i wierność malartwu i grafice.