Święto studenckiej mody w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi przypadło w tym roku 17 października. Tego dnia na wybiegu w Centrum Promocji Mody mogliśmy oglądać pokaz najlepszych tegorocznych kolekcji dyplomowych Katedry Ubioru.

Gala Dyplomowa odbywa się nieprzerwanie od 1995 roku i w ciągu tych lat zaprezentowała już setki kolekcji dyplomantów Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP. Wielu z nich dziś jest uznanymi projektantami.

W tym roku Nagroda Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi powędrowała do Mai Bączyńskiej. Laureatka otrzymała prestiżową statuetkę Gali Dyplomowej oraz 10 000 złotych. Uznanie zdobyła kolekcja Redrum inspirowana „Lśnieniem” Stanleya Kubricka.

Rektor ASP w Łodzi prof. Jolanta Rudzka Habisiak przyznała również sześć wyróżnień. Ich laureatami zostali:

1. Rafał Wesołowski
  2. Sebastian Pietras
  3. Mahomet Moamen
  4. Angelika Mader
  5. Aleksandra Bamber
  6. Marcin Kossakowski

Nagrody ufundowali również partnerzy Uczelni, głównie firmy odzieżowe współpracujące z Katedrą Ubioru. Fundatorzy uhonorowali następujące osoby:

• Nagrodę firmy Coats Polska otrzymała Angelika Mader
  • Nagrodę firmy Freudenberg otrzymała Aleksandra Bamber
  • Nagrodę firmy LPP otrzymali Sebastian Pietras oraz Maja Bączyńska
  • Nagrodę firmy YKK Poland otrzymała Angelika Mader