Filename: panel_PURO_miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: plakat_panel_PURO_200.jpg

Serdecznie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym, którego tematem będzie moda zrównoważona. Panel odbędzie się w ramach wydarzenia Łódź Young Fashion - 22 października 2019, o godz. 16.00 w lobby hotelu PURO ŁÓDŹ CENTRUM (ul. Ogrodowa 16).

Paneliści:

• Magdalena Płonka / MSKPU
  • Barbara Krzeska / Adam Mickiewicz Institute
  • Jan Stasz / NAGO
  • Leslie Holden / Amsterdam Fashion Institute (AMFI)

Moderator:
Aleksandra Jatczak

WSTĘP WOLNY!

Uwaga! Panel będzie prowadzony w języku angielskim

W branży mody coraz więcej mówi się o tym, że produkcja ubrań jest odpowiedzialna za 10 proc. zanieczyszczeń powietrza, 99 proc. ubrań zużywa bezpowrotnie nasze zasoby, nie mówiąc już o tym, że 6 na 10 produkowanych ubrań jest wyrzucanych. W 2017 roku do produkcji ubrań zużyto 79 bilionów wody, czyli ilość wystarczającą do wypełnienia 120 jezior Śniardwy. Tkaniny syntetyczne rozkładają się nawet 300 lat. W Polsce wytwarza się 2,5 mln ton odpadów tekstylnych rocznie.

Dokąd zmierza masowa konsumpcja i jakie skutki widoczne są już dziś? W jakim kierunku zmierzamy, niszcząc środowisko naturalne? Z takimi pytaniami zmierzą się paneliści, którzy opowiedzą, jaki wpływ na ich decyzje w biznesie i codziennym życiu ma moda zrównoważona.

Organizatorami panelu są Instytut Adama Mickiewicza oraz Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi.