Galerie ASP

Opiekun: Lidia Kuk

Łódź, ul. Wojska Polskiego 121
CNiS, II piętro, korytarz

Galeria „Archiwum” to nowa przestrzeń ekspozycyjna utworzona w 2016 roku przy Archiwum Zbiorów ASP w Łodzi w CNiS. Celem galerii jest prezentacja gromadzonych zbiorów archiwaliów: prac projektowych, kursowych, dyplomowych, badawczych pedagogów i studentów Akademii. W zbiorach uczelni znajdują się: tkaniny artystyczne, obiekty przestrzenne, grafika warsztatowa i użytkowa, malarstwo, rzeźba, fotografia oraz kolekcja odzieży i akcesoriów stroju. Najstarsze eksponaty znajdujące się w archiwum zbiorów ASP w Łodzi pochodzą z 1950 roku. Serdecznie zapraszamy na cykliczne prezentacje unikalnych archiwaliów przedstawiających bogaty artystycznie zasób zbiorów uczelni.