Pracownicy akademiccy

2

Instytut Ubioru

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Pracuje w macierzystej uczelni od 2009 roku. Doktorat obroniła w 2013 roku. Stopień doktora habilitowanego uzyskała w 2021 roku i od tego roku jest kierownikiem Pracowni Projektowania Ubioru 255 w Instytucie Ubioru. Stawia sobie za cel rozbudzanie kreatywności studenta, chęci eksperymentowania oraz wykształcenie krytycznej postawy wobec rzeczywistości.

W swojej działalności artystyczno-projektowej konfrontuje krytyczne koncepcje feministyczne z modą. Obszarem jej zainteresowań jest miejsce kobiety w porządku symbolicznym, relacje między sztuką czystą a użytkową. Realizuje obiekty z pogranicza ubioru i rzeźby, asamblaże odzieżowe, fotografie, filmy, instalacje, ubiory z gatunku mody „trudnej”. Prezentowała prace na wystawach indywidualnych w Łodzi, Krakowie, Toruniu, Szczecinie, Rzeszowie. Brała udział w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą.

W 1998 oraz w 2008 roku była stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2013 roku otrzymała Grand Prix na II Biennale Sztuki w Piotrkowie Trybunalskim. W 2021 roku zdobyła wyróżnienie na III Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu oraz trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Cyfrowej Fotokracji Cyberfoto w Częstochowie.

Publikowała teksty teoretyczne na temat mody i sztuki w piśmie naukowym „Art Inquiry” i wydawnictwie artystyczno-naukowym „Powidoki”. Brała udział w ogólnopolskich konferencjach naukowych (m.in. „Awangarda i Awangardy”, „Estetyka japońska w sztuce, modzie, literaturze”).


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do góry