Pracownicy akademiccy

Instytut Rzeźby

Urodziła się w 1968 roku w Łodzi. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi (1982-1987). W 1989 roku rozpoczęła studia w Akademii Sztuki, Architektury i Designu w Pradze (Republika Czeska) na Wydziale Szkła Artystycznego pod kierunkiem prof. Vladimira Kopeckeho. Studia ukończyła w 1994 roku. Od 1997 roku prowadzi autorską pracownię szkła artystycznego. Wieloletnia praca nauczyła ją uniwersalności tworzenia. Opracowała wiele technik łączenia szkła z innymi materiałami.

Oprócz prac rzeźbiarsko-designerskich projektuje i wykonuje prace związane z architekturą, renowacją i rekonstrukcją starych wnętrz (Centrum Olimpijskie i siedziba CBC w Warszawie, Cerkiew w Łodzi).

Jedną z jej autorskich technik jest dyfuzyjna metoda zdobienia szkła. Wieloletnie doświadczenia zaowocowały współpracą z firmą Tiffany (renowacja i rekonstrukcja witraży w Pałacu Buckingham).

Fascynuje ją szkło jako materiał, jego możliwości technologiczne, to w jaki sposób można je łączyć z innymi materiałami. Szkło, które można wyginać, szlifować, kroić, tłuc, sklejać, wypalać, deformować.

Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych:

• Polski Instytut Kultury, Praga – wystawa pracy dyplomowej
  • Tajemnice Szkła, Zamek Ujazdowski, Warszawa
  • Magdalena Pejga – Szkło, Galeria Opera, Warszawa
  • Design by Pejga, Galeria Odwach, Wrocław
  • Kryształowy zawrót głowy, Galeria BB, Wrocław
  • Europa przy stole, Podwójna rzeczywistość, Mâcon, Francja
  • SPAP Galeria u Sv. Martina, Praga, Czechy
  • Ambiente, Frankfurt a/Main, Niemcy
  • Stół Polski, Arsenał de Metz, Francja
  • Szkoła Prof. Kopeckeho, Glasgalerie Hittfield, Hamburg
  • Koktajl, Współczesne szkło unikatowe, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin
  • Polska sztuka, Gerona, Hiszpania
  • Unikaty – Szkło polskie XXI wieku, Muzeum Karkonoskie, Jelenia Góra
  • Femme Fatale, Muzeum Szkła i Biżuterii, Jablonec nad Nisou, Czechy

Reprezentowała polską sztukę na wystawach w Algierii, Indiach, Włoszech, Szwajcarii, Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Uczestniczyła w międzynarodowych sympozjach i festiwalach szklarskich. Jej prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych oraz muzealnych.