Pracownicy akademiccy

0

Instytut Wzornictwa

Urodzona w Łodzi, absolwentka Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im.Władysława Strzemińskiego w Łodzi, od 2004 roku zatrudniona na macierzystym Wydziale, od 2009 roku kierownik Pracowni Ergonomii Projektowej.

W latach 2013–2019 Prodziekan Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz.

Od 2016 roku prof. Nadzwyczajny Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od roku 2020 Pracownik dydaktyczny w Instytucie Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych. 
Główny nurt działań to publikacje w krajowych i zagranicznych recenzowanych czasopismach, najczęściej o tematyce ergonomicznej i projektowej. Propaguje ideę projektowania uniwersalnego prezentując wyniki prac badawczych i działań dydaktycznych z tego zakresu. Jako projektant prowadzi twórczość z zakresu tworzenia produktów przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością.
W latach 2016–2019 współprowadząca Pracownię Projektowania Wnętrz Uniwersalnych - jako propagatorka projektowania uniwersalnego wśród studentów kierunków projektowych doprowadziła do jej powołania i opracowała program dydaktyczny.

Aktywnie uczestniczy w konferencjach, sympozjach i wykładach o tematyce ergonomiczno–projektowej z ukierunkowaniem na potrzeby osób z niepełnosprawnością.
W roku 2015 jako Pełnomocnik Burmistrza Miasta Poddębice do spraw projektów dla osób niepełnosprawnych opiniowała projekt: Przeciw wykluczeniu - rekreacja i wypoczynek osób niepełnosprawnych w kompleksie geotermalnym w Poddębicach. 

W ramach działań dydaktycznych w Pracowni Ergonomii Projektowej, stara się angażować studentów do projektów interdyscyplinarnych ze studentami innych uczelni oraz na rzecz Instytucji zajmujących się osobami z niepełnosprawnością. Wyniki tej współpracy prezentuje na konferencjach i panelach, organizując wystawy czy warsztaty, w których wykorzystywane są powstałe we współpracy projekty.
W wolnym czasie nurkuje i zajmuje się fotografią podwodną


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do góry