Pracownicy akademiccy

Filename: aga gniłka_foto1.jpg

Instytut Ubioru

instagram: @agagnilka

W 2016 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom magisterski w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ponadto w tym samym roku uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku historia sztuki.

Jest finalistką 6. edycji konkursu Fashion Designer Awards. Obecnie jest asystentką Pracowni Projektowania Obuwia i Akcesoriów na Wydziale Sztuk Projektowych ASP w Łodzi. Jest związana z branżą odzieżową, pracując dla polskiej marki jako projektant ubioru – specjalizuje się w modzie damskiej. Tworzy autorskie torebki pod nazwą AGA GNIŁKA, w których skupia się na eksperymentowaniu z medium jakim jest skóra naturalna.

Ceni sobie kreatywność, unikatowość oraz niepowtarzalność w kreowaniu form.