Pracownicy akademiccy

2

Instytut Rzeźby

Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom magistra sztuki uzyskał w zakresie projektowania form użytkowych w 1983 roku. Od 1985 roku jest nauczycielem akademickim Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Stopień doktora uzyskał na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP w Poznaniu w 1999 roku.  Stopień doktora habilitowanego – na Wydział Rzeźby ASP w Gdańsku w 2008 roku. Od 2021 roku jest profesorem zwyczajnym. Pełnił funkcję prodziekana Wydziału Tkaniny i Ubioru w kadencji 2008-2012 ora dziekana Wydziału Tkaniny i Ubioru w kadencji 2012-2016.

Jest współautorem opracowania projektu Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych w łódzkiej ASP oraz współtwórcą formalnoprawnych zasad powołania na tym wydziale kierunku rzeźba.

Z powołania ministra kultury i dziedzictwa narodowego pełnił funkcję członka Rady Programowej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku w latach 2012-2015 oraz 2015-2018. Z powołania Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Naukowych jest recenzentem ponad dwudziestu prac habilitacyjnych. Był wykładowcą kontraktowym na Wydziale Architektury Politechniki Łódzkiej od 2008 roku, wykładowcą w Liceum Plastycznym w Tomaszowie Mazowieckim od 2010 roku. Był opiekunem projektu „Analiza związków i relacji pomiędzy realizacjami rzeźbiarskimi a współczesnym unikatowym projektowaniem form użytkowych i architekturą postmodernistyczną”, a także autorem projektu badawczego „Technologia fusingu jako środek ekspresji plastycznej w realizacjach rzeźby kameralnej”.

Prowadzi Pracownię Obiektu Artystycznego w Instytucie Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Zajmuje się rzeźbą oraz innymi przestrzennymi formami wypowiedzi artystycznej. W swoim dorobku artystycznym posiada szereg realizacji monumentalnych w przestrzeni publicznej w kraju i za granicą, m.in: w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Irlandii, Walii oraz Czechach.

W Polsce jest autorem pomnika „Walczącym o Niepodległość” w Łasku oraz monumentu „Żegota” w Parku Ocalałych w Łodzi.


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do góry