Pracownicy akademiccy

2
  • miniatura
    Filename: 119224534_3952381178122239_377693917215789358_o.jpg
    Size: 95.86 KB
  • 02.jpg
    Filename: 02.jpg
    Size: 215.26 KB
  • 03.jpg
    Filename: 03.jpg
    Size: 122.49 KB
  • 01.jpg
    Filename: 01.jpg
    Size: 574.95 KB
  • 04.jpg
    Filename: 04.jpg
    Size: 742.57 KB
  • 05.jpg
    Filename: 05.jpg
    Size: 636.32 KB
  • 06.jpg
    Filename: 06.jpg
    Size: 308.73 KB
  • 08.png
    Filename: 08.png
    Size: 1087.81 KB
  • 07.jpg
    Filename: 07.jpg
    Size: 743.02 KB
  • 10.png
    Filename: 10.png
    Size: 1281.98 KB
  • 09.png
    Filename: 09.png
    Size: 2067.18 KB

Instytut Edukacji Artystycznej

Justyna Cieślik jest artystką multi dyscyplinarną –  dr sztuki, teatrologiem, maluje, tworzy obiekty scenograficzne, performance, spektakle plastyczne, jest kostiumografem, twórcą instalacji, kuratorem wystaw, organizatorem plenerów międzynarodowych, założyła Fundację Cieślik Art i promuje artystów z Polski i świata, prowadzi zajęcia na ASP w Łodzi, jest twórcą warsztatów dla dzieci i dorosłych. Współpracuje z Placówkami Kultury w Łodzi i Galeriami, hobbystycznie projektuje wnętrza, meble, lustra. Od lat zajmuje się promocją sztuki i kultury w Łodzi jak również po za jej  granicami kraju.

 Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego jest również absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Kulturoznawstwo. Od 11 lat prowadzi zajęcia dotyczące Historii Teatru i Scenografii, Kostiumu oraz Zagadnień Scenografii Filmowej i Teatralnej w Instytucie Animacji i Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych  w Łodzi.

 Justyna Cieślik związana jest z teatrem, scenografią i sztuką aktorską od dziecka ma na koncie kilkanaście spektakli muzycznych min. w Śródmiejskim Forum Kultury czy też Teatrze Muzycznym.  Zrealizowała kilkadziesiąt projektów, warsztatów, pokazów, spektakli multimedialnych najczęściej jako kostiumograf lub scenograf.  Współpracuje rok rocznie z Teatrem Powszechnym w ramach Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych tworząc instalacje. Justyna Cieślik zaprojektowała i zrealizowała kostiumy do ponad 200 projektów filmowych: reklamowych i artystycznych, kilku fabuł, teledysków, filmów krótkometrażowych, pracowała również przy serialu TVN. Miała zaszczyt pracować z twórcami kina tj. Grzegorz Królikiewicz, Zbigniew Warpechowski, Krzysztof Ptak, Piotr Złotorowicz, Bartoszem Warwasem, Pawłem Majem, Karolem Stadnikiem, Adrianem Pankiem, Grzegorzem Dębowskim - tu nagroda dla filmu na Festiwalu w Gdyni. Spotkała na swej drodze wybitnych aktorów tj. Marian Peszek, Ewa Błaszczyk, Piotr Głowacki, Anna Mucha, Katrzana Herman, Małgorzata Pieńkowska, Krystyna Janda i wielu innych.  Przez wiele lat tworzyła kostiumy do filmów i etiud w  PWSFTViT im. Leona Schillera w Łodzi, nawiązała również współpracę pomiędzy ASP w  Łodzi, by móc umożliwić praktykę studentom.

Pasjonuje się malarstwem, brała udział w 37 wystawach zbiorowych o charakterze krajowym i zagranicznym (Polska, Kostaryka, Kanada), ma na koncie 6 wystaw indywidualnych. Chętnie dzieli się swoją pasją ucząc dzieci i dorosłych prowadząc warsztaty i zajęcia idywidualne. Przez kilka lat prowadziła Otwartą Twórczą Przestrzeń zwaną Akademią Twórczego Myślenia. Miejsce to obfitowało w wydarzenia, wystawy, koncerty akcje artystyczne. 

Justyna Cieślik założyła Fundację swojego nazwiska, by promować artystów z całego świata i organizować plenery artystyczne. Jako kurator zrealizowała wiele wystaw międzynarodowych była również ich uczestnikiem. We wrześniu 2019 Justyna Cieślik zorganizowała międzynarodowy plener artystów z Polski w Toronto – Kanada Open Relation, Open Air Toronto i wystawę poplenerową w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto. Lata 2018–2019 to udział w międzynarodowym projekcie artystycznym zorganizowanym przez stowarzyszenie Assosiacion Plein Air Costa Rica przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim oraz Fundacji Unamos Culturas na Kostaryce. Powyższe zaowocowało plenerem malarskim na Kostaryce, udziałem w wystawach, konferencjach i warsztatach, jeden z nich to wykład poprowadzony na Uniwersytecie Artystycznym Fakultad des Adres-UCR Costa Rica jak również w Państwowym Instytucie Casa del Artista. Jako uczestnik projektu zrealizowała czterema realizacjami land art’owymi, oraz dwoma obszernymi cyklami malarskimi zrealizowanymi na papierze i na płótnie. Prace te trafiły do kolekcji Fundacji Unamos Culturas. Efektem projektu PAJSAJE UNE DOS CULTURAS POLONIA był również, cykl wystaw indywidualnych artystów z Kostaryki, których Justyna Cieślik była kuratorką i współorganizatorką. Ostatnim Międzynarodowym Projektem był zrealizowany podczas Pandemii COVID 19 Wirtualny Projekt Artistic Coccon – wraz z 5 profesorami z 3 artystycznych uczelni Francja, Polska i Marakesz i 30 studentami z wymienionych krajów stworzyli realizacje wirtualne dostępne na kanale You Tube.

Współpracuje min. z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych, Fundacją Wyspa Kreacjuszy, Fundacją Plastelina, Galerią Ogród Sztuki, Manufakturą, Teatrem Powszechnym, Galerią Caffe Loft, Galerią Pop and Art, Galerią L, jest Kuratorem Galerii Otwarta Przestrzeń .

do góry