Staże i praktyki

Firma Rynek Sztuki sp. z o.o. specjalizuje się w handlu dziełami sztuki, tzn. malarstwem, grafiką, rzeźbą, fotografią artystyczna i rzemiosłem artystycznym. Działając na rynku od 1991 roku organizuje aukcje dzieł sztuki i prowadzi dwie galerie, z których jedna specjalizuje się w promowaniu twórczości przedstawicieli łódzkiego środowiska plastycznego. W dorobku firmy jest kilkaset aukcji dzieł sztuki (ok. 350 imprez) oraz ok. 200 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Rynek Sztuki był inicjatorem powołania Niezależnego Salonu Łódzkich Twórców, który miał swoje odsłony m.in. w Muzeum Miasta Łodzi, Centralnym Muzeum Włókiennictwa i Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej.

Pracownicy firmy, w większości wykładowcy dla studentów zajęć podyplomowych w Krakowskiej Akademii im. A.Frycza-Modrzewskiego, w ramach praktyk, przekazują swoją wiedzę o polskim rynku sztuki. Pozwala ona absolwentom uczelni plastycznej na poznanie podstawowych reguł dotyczących artystów, którzy chcą sprzedawać własne prace.

Program praktyk zawodowych w domu aukcyjnym Rynek Sztuki

1. Przygotowanie prawidłowego opisu katalogowego dzieła sztuki
  2. Korzystanie ze specjalistycznych portali poświęconych rynkowi sztuki
  3. Mechanizmy wyceny dzieła sztuki
  4. Przygotowanie do udziału w aukcji dzieł sztuki współczesnej:
    • warunki sprzedaży aukcyjnej
    • przygotowanie zgłoszenia do aukcji
    • sposób opracowania i rozpowszechnienia oferty
    • mechanizmy licytacji
    • rozliczenie i zapłata za zakupione dzieła
  5. Podstawowe zagadnienia związane z prowadzeniem galerii handlującej dziełami sztuki, zarówno stacjonarnej jak i on-line
  6. Przygotowanie wystawy dzieł sztuki artysty współczesnego
  7. Przygotowanie komunikatu prasowego informującego o wystawie lub aukcji do mediów
  8. Przygotowanie artykułu problemowego do prasy
  9. Przygotowanie recenzji z wystawy
  10. Rozpoznawanie technik graficznych i prawidłowy opis grafiki.
  11. Wybrane zagadnienia związane z klasyfikacją i wyceną rzemiosła artystycznego, przede wszystkim porcelana, srebra, meble.
  12. Potwierdzenie oryginalności dzieła - zasady przygotowywania ekspertyz dzieł sztuki.
  13. Wybrane zagadnienia dotyczące aspektów prawnych i podatkowych zawodu artysty plastyka.

Praktyki są bezpłatne i trwają 12 dni roboczych. Zgłoszenia proszę kierować telefonicznie 42 630 4779 lub 509 922 593, e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście. Adres znajduje się na stronie https://www.ryneksztuki.eu

Biuro Karier Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi nie ponosi odpowiedzialności za treści ofert zamieszczanych na stronie internetowej Biura Karier.