Wydarzenia
ASP w Łodzi podczas Festiwalu Światła
Po raz czternasty Light Move Festival rozświetli miejskie ulice, parki i place. Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia, które odbędzie się w dniach 27-28 września 2024, jest CYWILIZACJA.
Co będzie można zobaczyć? Zachwycające instalacje świetlne, wielkoformatowe animacje oraz mappingi, które będzie można podziwiać w samym centrum Łodzi. Oprócz atrakcji wizualnych będą też atrakcje dla ucha. Na trasie festiwalu przewidzianych jest kilka różnorodnych muzycznie przystanków, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Podobnie jak w poprzednich latach w bogatym programie festiwalowych wydarzeń znalazły się inicjatywy przygotowane przez studentów i nauczycieli akademickich Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Program wydarzeń ASP w Łodzi
Miejsce: Galeria ASP Piotrkowska 68
Autorki i autorzy: Tamara Berdowska, Julia Latko, Estera Lipman, Julia Pieczyńska, Martyna Piotrowska, Bartosz Radzikowski, Hyojung Seo, Piotr Skowron, Agata Stępień
Kuratorki wystawy: Estera Lipman i Julia Latko
Light.Move.Festival i Lodz Abstract Art Festival 2024 łączą siły, prezentując w Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68 prace nawiązujące do tematyki światła i abstrakcji, czyli odwołujące się do idei przewodnich obu festiwali. W wystawie „LMF x LAAF” swoje prace zaprezentują studenci, absolwenci i nauczyciele akademiccy łódzkiej ASP.
Miejsce: Park Staromiejski
Autorzy i autorki: Alicja Dobrowolska, Weronika Toruch, Ariel Łuczak, Aleksander Siąkała
Opieka artystyczna: dr hab. inż. arch. Robert Sobański, prof. uczelni, mgr inż arch. Aleksander Dynarek
Odbiorcy wyruszą w nostalgiczną podróż do XX wieku. Instalacja przywróci do życia sylwetki zwykłych mieszkańców historycznej Łodzi.
Miejsce: Park Staromiejski
Autorzy i autorki: Kacper Ćwir, Karolina Kowalczyk, Natalia Wójcik
Opieka artystyczna: dr hab. inż. arch. Robert Sobański, prof. uczelni, mgr inż arch.Aleksander Dynarek
Zmieniające się obrazy cieni opowiadają historie miasta, ukazując je w różnych epokach, od czasów przemysłowej rewolucji aż po współczesność.
Miejsce: Park Staromiejski
Autorzy i autorki: Dominika Bulicz, Maria Pniewska, Wiktoria Kowalczyk
Opieka artystyczna: dr hab. inż. arch. Robert Sobański, prof. uczelni, mgr inż arch.Aleksander Dynarek
Fascynująca podróż przez historię miasta odsłaniają tajemnice jego wyglądu w XIX wieku. Instalacja wzorowana historycznym domem Pinkusa.