Wydarzenia

2
  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 39.81 KB
  • 1.jpg
    Filename: 1.jpg
    Size: 639.59 KB
  • 2.jpg
    Filename: 2.jpg
    Size: 243.77 KB

Miło nam poinformować, że dr hab. Robert Jundo, prof. uczelni otrzymał zaproszenie do międzynarodowego jury prestiżowego konkursu C-IDEA Design Awards 2024. Jest to wyjątkowe wyróżnienie, które potwierdza uznanie dla osiągnięć tego artysty w dziedzinie sztuki oraz projektowania.

C-IDEA Design Awards to konkurs o globalnym zasięgu, który co roku przyciąga najlepszych projektantów z różnych dziedzin, takich jak projektowanie komunikacji wizualnej, wzornictwo przemysłowe, architektura, projektowanie wnętrz, projektowanie mody oraz nowe media. 

Celem konkursu jest promowanie designu, który ma realny wpływ na społeczeństwo. W ten sposób C-IDEA Design Award przyczynia się do rozwijania odpowiedzialnych i dalekowzrocznych koncepcji projektowych, które mogą kształtować przyszłość branży. Oprócz samego konkursu, wydarzenie obejmuje także prezentację projektów i wystawę nominowanych do konkursu prac, co dodatkowo zwiększa ich widoczność na arenie międzynarodowej.

W jury konkursu zasiada ponad trzydziestu znanych projektantów i edukatorów z dwudziestu krajów, których zadaniem jest nie tylko ocena zgłoszonych prac, ale także pomoc w promowaniu ich twórców. Udział w tym gronie jest ogromnym zaszczytem i stanowi nie tylko wyróżnienie dla samego dra hab. Roberta Jundo, prof. uczelni, ale także dla uczelni, którą on  reprezentuje. To dowód uznania dla jego kompetencji i doświadczenia w dziedzinie projektowania.

Nagrody są wręczane podczas ceremonii, które odbywają się każdego roku w innym kraju, co stwarza doskonałe możliwości nawiązywania kontaktów i współpracy. W przeszłości wydarzenie gościło już m.in. w Australii, Rosji, Polsce, Korei Południowej, Czechach, Tajwanie i Chinach, co świadczy o jego prestiżu oraz szerokim zasięgu.

Udział dra hab. Roberta Jundo prof. uczelni, w tym wydarzeniu to nie tylko okazja do oceny najlepszych projektów na świecie, ale także możliwość promocji polskiego designu na forum międzynarodowym. To wyjątkowa okazja, która podkreśla globalny wymiar współczesnej twórczości projektowej.

Więcej: 

Robert Jundo – urodzony w 1967 roku w Łodzi, jest artystą związanym z Instytutem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W trakcie edukacji wyróżnił się uzyskaniem najlepszego dyplomu z zakresu grafiki artystycznej w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w 2009 roku. Kontynuując naukę, w 2016 roku uzyskał doktorat z zakresu sztuki na tym samym wydziale.

Obecnie jest profesorem w Instytucie Grafiki Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. W 2022 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego, prezentując swoje prace na licznych wystawach krajowych i międzynarodowych. Jego twórczość obejmuje grafikę, malarstwo, architekturę wnętrz, a także eksplorację grafiki cyfrowej.

Robert Jundo otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Złotą Odznakę Związku Polskich Artystów Plastyków oraz prestiżową Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury, a także za zaangażowanie w działalność na rzecz kultury, a także brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Współpracuje z wieloma ośrodkami kultury w Polsce i za granicą (Czechy, Włochy, Grecja, Litwa, Bułgaria, Portugalia). Bierze udział w licznych stypendiach naukowych, badaniach, sympozjach i komisjach w Polsce i za granicą. Jest również opiekunem cyfrowej Galerii PIXEL w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Był kuratorem ponad 120 wystaw w Polsce i za granicą.

Bierze czynny udział i organizuje wiele plenerów graficznych i malarskich dla studentów i artystów. Wziął udział w 62 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą (m.in. w Wenezueli, Portugalii, Meksyku, Włoszech i Czechach) oraz w 197 wystawach zbiorowych na całym świecie (m.in. w Chinach, Japonii, Grecji, Serbii, Cyprze, Włoszech i Czechach).

do góry