Mój Erasmus – minirelacje byłych uczestników programu Erasmus+

pokój 309 (ul. Wojska Polskiego 121, piętro III, pawilon A)

mgr Magdalena Maciaszczyk | specjalista ds. wymiany międzyinstytucjonalnej

Filename: miniatura Antes 4.jpg
    Filename: 01.jpg
    Filename: 02.jpg
    Filename: 03.jpg
    Filename: 04.jpg
    Filename: 05.jpg
    Filename: 06.jpg
    Filename: 07.jpg

Estonia (EE TARTU05)

Typ mobilności: studia

Rok akademicki: 2023/2024

Jagna Antas

Opowieści rodziny i znajomych z ich czasów studenckich sprawiły, że od dłuższego czasu zastanawiałam się nad wyjazdem na Erasmusa, ale ostateczną decyzję podjęłam pod wpływem impulsu. Do końca nie byłam pewna swojego wyboru, nie wiedziałam, czy to dobry pomysł spędzić semestr w innym kraju, a w szczególności takim, którego praktycznie nie znałam - Estonii.

Dzisiaj, po doświadczeniach tego semestru, jestem w stanie z ręką na sercu powiedzieć, że było warto. Erasmus to niesamowita okazja by przeżyć przygodę, poznać inne spojrzenie na życie, odkryć kulturę, którą się dotąd pomijało i spotkać ludzi, którzy rozpromienią świat.

Nigdy nie sądziłam, że taki mały kraj na północy Europy sprawi mi tyle radości i przyniesie jedne z piękniejszych wspomnień. Mój pobyt w Pallas University of Applied Sciences (Kõrgem Kunstikool Pallas) w Tartu dodał mi siły i odwagi do radzenia sobie w dorosłym życiu z nieznanym, a także przekonał do dania szansy sytuacjom i ludziom, których mogę nie doceniać.

Nieważne, czy stawia się w swoim wyjeździe bardziej na naukę, podróże, znajomości czy zabawę, Erasmus+ daje szansę spróbować każdej z tych rzeczy i jest to absolutnie warte rzucenia się w wir wydarzeń, pomimo lęku czy niepewności.