pokój 309 (ul. Wojska Polskiego 121, piętro III, pawilon A)

mgr Magdalena Maciaszczyk | specjalista ds. wymiany międzyinstytucjonalnej

Filename: dekada_miniatura na str..jpg
  • plakat
    Filename: dekada_plakat na str kopia.jpg

Trudno uwierzyć, że to już 10 lat! Od 2013 roku znajdująca się przy Biurze ds. wymiany międzynarodowej Galeria Strefa Erasmusa organizuje wystawy, spotkania i wydarzenia – a to wszystko po to, by promować Program Erasmus+ i jego uczestników. Tych przyjeżdżających do Akademii z innych krajów oraz tych powracających do ASP po swojej Erasmusowskiej podróży. Studentów, praktykantów i pedagogów. Artystów zajmujących się sztukami pięknymi i projektowymi.

Korzystając z gościnności naszej sąsiedzkiej galerii na III piętrze głównego budynku ASP, zapraszamy widzów na przekrojową wystawę z okazji spędzonej wspólnie dekady. Znalazły się na niej materiały z naszego archiwum: plakaty z organizowanych przez Biuro wydarzeń, prace byłych uczestników programu, zdjęcia ilustrujące ich Erasmusowskie doświadczenia oraz foldery, w których opowiadają, jaki wpływ miał na nich kilkumiesięczny, samodzielny pobyt za granicą. Mamy nadzieję, że wystawa zainspiruje widzów do podjęcia wyzwania i wyjazdu na Erasmusa!

Dziękujemy wszystkim artystom, z którymi miałyśmy dotychczas okazję współpracować, tworząc wystawy
w Galerii Strefa Erasmusa. To dzięki Wam nasza przestrzeń jest nieustająco kolorowa!
Na początku swojej drogi Galeria nie mogłaby też rozwinąć skrzydeł, gdyby nie jej wspaniałe byłe koordynatorki: Agnieszka Kotecka i Alicja Wańczyk. Obu dziewczynom należą się ogromne podziękowania za ich działania.

Uczestnicy wystawy:

MOHOLY-NAGY MUVESZETI EGYETEM, Węgry
    Erasmus w ASP: 2021/2022
  • Emilia Borg-Legros
    École supérieure d’art et de design d’Amiens, Francja
    Erasmus w ASP: 2017/2018 i 2019/2020

Kurator wystawy: Magda Maciaszczyk
Czas trwania wystawy: 6.12.2023-02.01.2024 r.