• Banery-34.jpg
    Filename: Banery-34.jpg
    Filename: miniatur_LAUREACI_PT.jpg

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność poinformować, że Jury konkursu na najlepsze dyplomy magisterskie PRIME TIME 2020 wybrało laureatów.

Jury w składzie:

• Bogusław Deptuła – historyk i krytyk sztuki – przewodniczący Jury,
  • Robert Konieczny – architekt,
  • prof. dr hab. Andrzej Markiewicz – Dziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu,
  • Ola Niepsuj – ilustratorka, graficzka,
  • Anna Orska – projektantka biżuterii

przyznało następujące medale i wyróżnienia:

Medal złoty:

Magdalena Palmowska za pracę „Ciało ludzkie jako zbiór elementów. Cykl grafik wykonanych w technice sitodruku” wykonany w Pracowni Sitodruku pod kierunkiem dr hab. Agaty Stępień, prof. uczeni oraz za cykl prac malarskich wykonany w Pracowni Malarstwa Klasycznego pod kierunkiem prof. dra hab. Tomasza Chojnackiego.

Medale srebrne:

Damian Ciszek za „Projekt zina Off the Grid — wydawnictwo promujące alternatywne sposoby na życie. Kompleksowe opracowanie materiałów graficznych związanych z tematem publikacji” wykonany w Pracowni Projektowania Grafiki Przestrzennej i Plakatu pod kierunkiem dra Jakuba Stępnia oraz za cykl malarski „Bejntings” wykonany w Pracowni Semantyki Obrazu pod kierunkiem dra hab. Zbigniewa Nowickiego, prof. uczelni.

Zuzanna Morawska za pracę „Kreacja przestrzeni. Zakomponowanie wybranego miejsca na podstawie interpretacji własnej wizji wizerunku kobiety” wykonaną w Pracowni Rzeźby i Kreacji Przestrzeni pod kierunkiem dra hab. Janusza Czumaczenki, prof. uczelni.

Medale brązowe:

Anna Maria Aksamitowska-Goncerz za pracę „Paradoksy we współczesnym świecie” wykonaną w Pracowni Projektowania Ubioru II pod kierunkiem dr hab. Małgorzaty Czudak, prof. uczelni oraz za „Paradoksy we współczesnym świecie – autorska kolekcja obuwia i dodatków” wykonaną w Pracowni Projektowania Obuwia i Galanterii Skórzanej pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Wróblewskiej, prof. uczelni.

Anna Kaniut za „Projekt elementów wspomagających prace ogrodowe dedykowany osobom starszym” wykonany w Pracowni Ergonomii Projektowej pod kierunkiem dr hab. Anny Miarki, prof. uczelni.

Martyna Woszczak za pracę „Design spod lady – sztuka przedmiotu doby PRL-u” wykonaną w Pracowni Projektowania Biżuterii pod kierunkiem dra hab. Sergiusza Kuchczyńskiego oraz za pracę „Made in Irena – elementy zastawy stołowej inspirowane wyrobami inowrocławskiej huty szkła” wykonaną w Pracowni Projektowania Form Złotniczych pod kierunkiem prof. dra hab. Andrzeja Bossa.

Wyróżnienia:

Anna Grabowska za pracę „Świat w kolorze. Kolekcja tkanin żakardowych inspirowana widzeniem barwnym u organizmów żywych” wykonaną w Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej pod kierunkiem dr Dominiki Krogulskiej-Czekalskiej oraz za pracę „Ultrafiolet – widzenie niewidzialnego. Kolekcja papierów ręcznie czerpanych” wykonaną w Pracowni Medium Papieru pod kierunkiem prof. dr hab. Ewa Latkowskiej-Żychskiej.

Agnieszka Nalewajko za pracę „Herbarium – zestaw tkanin wykonanych techniką eco printing” wykonaną w Pracowni Tkaniny Unikatowej pod kierunkiem prof. dra hab. Włodzimierza Cygana oraz za pracę „Tajemniczy ogród – kolekcja tkanin drukowanych o różnej funkcji” wykonaną w Pracowni Druku II pod kierunkiem prof. dr hab. Krystyny Czajkowskiej.

Valerii Rud za pracę „Urządzenie wspomagające osoby pracujące w pozycji stojącej” wykonaną w Pracowni Projektowania Systemów Wzorniczych pod kierunkiem prof. dra hab. Mariusza Włodarczyka.

Kacper Zagdan za pracę „Cykl obrazów do autorskich kompozycji muzycznych” wykonaną w Pracowni Malarstwa Studyjnego pod kierunkiem dra hab. Tomasza Musiała oraz za prace wykonane w Pracowni Projektowania Grafiki Przestrzennej i Plakatu pod kierunkiem dra Jakuba Stępnia.

W tym roku zdobywcy złotego, srebrnych i brązowych medali otrzymają także nagrody pieniężne, a to dzięki naszym partnerom:

logosy tvp lodz czerwone 5cd9flogosy wyborcza stare 92032

Konkurs przygotowali:

dr hab. Maciej Rawluk, prof. uczelni – komisarz konkursu i kurator wystawy

oraz podkomisarze:

mgr Marcin Kostaciński  – Instytut Projektowania Graficznego i Informacji Wizualnej
dr Robert Jundo – Instytut Grafiki Artystycznej
dr Bogusław Krzciuk – Instytut Wzornictwa
mgr Aleksander Dynarek – Instytut Architektury Wnętrz
mgr Maja Bączyńska – Instytut Projektowania Ubioru
mgr Michalina Szurgot – Instytutu Tkaniny i Druku
mgr Marcin Nowak – Instytut Biżuterii
mgr Ewa Kostrzewska – Instytut Rzeźby
dr Jakub Łączny – Instytut Malarstwa i Rysunku
dr Maciej Bohdanowicz – Instytut Animacji i Edukacji Artystycznej

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez:

logosy tvp lodz czerwone 5cd9flogosy wyborcza stare 92032logosy kalejdoskop 2f965

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez:

Wystawę zdobywców medali będzie można oglądać w Galerii ASP przy ulicy Piotrkowskiej 68 w dniach 1-25 marca 2021 r.

Serdecznie zapraszamy.