Filename: mini_rejwach.png

Tegoroczną edycję Festiwalu Muzyki Elektronicznej Ravekjavík otworzył wernisaż wystawy „Rejwach vol.3”. Wystawa miała jednocześnie charakter konkursowy, laureatów wybierali partnerzy Festiwalu Ravekjavík. Znalazła się wśród nich także Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi.

Nagrodę Rektora ASP – wystawę w Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68 – otrzymali Alicja Bodzioch, Paweł Ponichtera oraz Andrzej Miastkowski (vel Egon Fietke). Wyboru laureatów dokonał przedstawiciel ASP, dr Jan Jubaal Wasiński, który będzie również pełnił rolę kuratora wystawy konkursowej.

Alicja Bodzioch
Ilustratorka oraz projektantka graficzna. Absolwentka łódzkiej ASP oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Założycielka pracowni graficzno-ilustracyjnej albo.studio. Twórczyni m.in identyfikacji wizualnej dla największego festiwalu świateł w Polsce Light Move Festival oraz festiwalu muzyki elektronicznej Ravekjavík. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi reżyserami filmowymi, teatrami, instytucjami kultury oraz czołowymi twórcami internetowymi. W swojej twórczości inspiruje się nieograniczonymi możliwościami ludzkiej wyobraźni. Przeplatanie się mitów, legend, muzyki, bieżących doświadczeń, daje w efekcie mistyczne i psychodeliczne projekcje.

Paweł Ponichtera
Łodzianin znad rzeki Łódki, muralista, malarz i grafik, absolwent  Akademii Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Politechniki Łódzkiej. Laureat wielu konkursów. Twórca murali w Łódzkim Orientarium, wielu realizacji dla Fundacji Urban Forms oraz dla prywatnych klientów i przedsiębiorców. Tworzy ilustracje prasowe oraz plakaty. W swojej twórczości łączy realizm, abstrakcję i geometrię, posługując się technikami tradycyjnymi i cyfrowymi. Porusza tematykę psychologiczną, etnologiczno-botaniczną, symboliczną i magiczną, posługując się groteską, ekspresyjnością i deformacją. Współpracował z wieloma znanymi artystami w Polsce. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Andrzej Miastkowski vel Egon Fietke
Ukończył Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego (kierunek: kulturoznawstwo, specjalność: filmoznawstwo). W latach 1988-1990 uczestnik Galerii Działań Maniakalnych, łódzkiej frakcji Pomarańczowej Alternatywy. Współpracował z Ruchem Wolność i Pokój. W 1989 roku jeden z założycieli multimedialnej formacji Wspólnota Leeeżeć. Wydawca zinu Kau, Gryzoni na Serze i Tygodnika Leeeżeć. Aktywnie współtworzył pierwszą falę polskiego graffiti sprayowo-szablonowego. W sferze miejskiej maluje i wykleja do dziś. W latach 1989-1995 wokalista i twórca scenografii koncertowych eksperymentalnej grupy muzycznej Egon Fietke Ventilator. Autor obrazów, alfabetów, realizacji wideo, fotografii inscenizowanych, performensów. Od połowy lat 90. tworzy obiekty i rozbudowane instalacje przestrzenne w poetyce swego charakterystycznego stylu. Kurator serii wystaw sztuki współczesnej Die Kunst ist Toth. Obecnie m.in. konstruuje zewnętrzne formy futurystycznych urządzeń technologicznych jak np: „Tarcza planetarna” czy „Stymulatotr fal theta”.

Laureatom serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na realizację ich wspólnej wystawy!