Wydarzenia

1
  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 248.96 KB
  • plakat
    Filename: plakat_1000.jpg
    Size: 1847.79 KB

W dniach 20–30 lipca 2022 r. w Rychnowie k. Ostródy odbyło się Sympozjum Graficzne – Rychnowo 2022. Organizatorem wydarzenia była Pracownia Technik Cyfrowych, należąca do Wydziału Sztuk Pięknych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Pomysł organizacji wydarzenia wyszedł od ks. Krzysztofa Niespodziańskiego, proboszcza Parafii w Rychnowie, a jednocześnie absolwenta naszej uczelni, na którego zaproszenie odpowiedział dr hab. Robert Jundo, prowadzący Pracownię Technik Cyfrowych.

W wyniku tej współpracy pod koniec lipca odbyło się sympozjum poświęcone tworzeniu grafiki cyfrowej przy użyciu najnowocześniejszych technologii nadruku, w którym uczestniczyło grono zaproszonych gości, w tym m.in.: ksiądz Krzysztof Niespodziański, prof. Zdzisław Wiatr, dr hab. Robert Jundo, dr Damiań Idzikowski, Maksymilian Kreutz-Majewski, Kajetan Kreutz-Majewski. Patrycja Jundo, Katarzyna Chramiec, Małgorzata Markowska, Jagoda Świtała, Ewelina Ostrowska oraz dzieci z miejscowości Rychnowo.

Wszystkie wykłady odbywały się w Pałacu w Rychnowie.

Pod poniższym linkiem dostępna jest fotorelacja z wydarzenia: 

Program sympozjum:

21 lipca 2022 – wykład prof. Zdzisława Wiatra „Dzieło w procesie”, 

22 lipca 2022 – wykład dr. Damiana Idzikowskiego „Grafika warsztatowa a grafika cyfrowa”,

23 lipca 2022 – wykład dr. hab. Roberta Jundo „Druk solwentowy z wykorzystaniem różnych podłoży”,

24 lipca 2022 – wykład ks. Krzysztofa Niespodziańskiego „Pisanie ikon wczoraj i dzisiaj”,

28 lipca 2022 – otwarcie wystawy w Ośrodku Kultury w Gminie Grunwald,

29 lipca 2022 – otwarcie wystawy w Urzędzie Miasta Olsztyn (wystawa na zaproszenie Wojewody Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Henryka Chojeckiego).

Sympozjum nie mogłoby się odbyć bez wsparcia finansowego, jakiego udzielili Wójt Gminy Grunwald Adam Szczepkowski oraz Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, dr Michał Rybiński.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Henryk Chojecki.

Krzysztof Niespodziański  –  urodził się w 1967 r. w Turku. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem z grafiki artystycznej w pracowni prof. Jana Bartczaka na Wydziale Malarstwa i Grafiki. W jego dorobku artystycznym znajdują się ilustracje do książek (głównie o charakterze poetyckim), udział w festiwalach i przeglądach filmów animowanych, spotkania autorskie oraz wystawy malarstwa i grafiki. Artysta zajmuje się malarstwem sztalugowym, ikonopisarstwem, grafiką artystyczną i animacją klasyczną. Poezja, którą uprawia, często stanowi komentarz do twórczości wizualnej.

do góry