Filename: 01.jpg

stacjonarne I stopnia

sala:  budynek główny sala nr. 12

Charakterystyka:

Pracownia Projektowania Przestrzeni Performatywnych została powołana w Instytucie Architektury Wnętrz w 2019 roku i jest dedykowana studentom I stopnia drugiego i trzeciego roku.

W programie poruszane są następujące zagadnienia z zakresu wystawiennictwa i scenografii:

• projektowanie przestrzeni handlowych
  • projektowanie stoisk targowych
  • projektowanie wystaw stałych i czasowych dla instytucji kultury
  • projektowanie scenografii filmowej
  • projektowanie scenografii teatralnej
  • projektowanie scenografii eventowej

Podczas zajęć duży nacisk kładziony jest nie tylko na aspekty architektoniczne i wizualne tworzonych przestrzeni, ale również na ich analizę pod względem psychologicznego oddziaływania na użytkowników. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu psychologii środowiskowej oraz świadomego projektowania przestrzennych „komunikatów”, które uzupełniają walory estetyczne, tworząc przestrzenie perswazji, dodatkowe bodźce, dodatkowe warstwy narracyjne wzbogacające obcowanie z danym środowiskiem dwu- i trójwymiarowym.

W ramach realizowanych tematów często podejmowana jest współpraca z zewnętrznymi podmiotami w tym przedstawicielami biznesu czy instytucjami kultury.

Studenci pracują zespołowo, konsultacje i korekty mają charakter otwarty. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, dyskusji, warsztatów i ćwiczeń projektowych.

Kierownikiem pracowni jest dr Katarzyna Lewoc.
Pracownia jest pracownią dyplomującą.