studia stacjonarne I i II stopnia
Kierunek studiów nowe media stanowi unikatową ofertę edukacyjną nie tylko w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, ale także w skali pozostałych polskich uczelni artystycznych. Interdyscyplinarne studia, łączące sztukę i innowacyjne technologie o ogromnym twórczym potencjale, są odpowiedzią na dynamiczną ewolucję mediów cyfrowych we współczesnej kulturze oraz ich stale rosnący wpływ na wszelkie obszary ludzkiej aktywności, w tym na sztuki wizualne. Celem studiów jest kształcenie nowego pokolenia artystów potrafiących w sposób twórczy posługiwać się zaawansowanymi technologiami w zakresie interaktywnych mediów cyfrowych, sztuki algorytmicznej i generatywnej, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.
Kandydat chcący studiować na kierunku nowe media powinien przede wszystkim być osobą kreatywną, posiadać zmysł estetyczny i podstawowy warsztat ogólnoplastyczny. Nie musi jeszcze umieć programować obrazów cyfrowych, tego nauczy się u nas pod okiem specjalistów, aby było to jednak możliwe powinien cechować się również umiejętnością logicznego i analitycznego myślenia.
Kierunek oferuje zajęcia prowadzone przez pedagogów specjalizujących się w problematyce nowych mediów i ich styku z innymi sztukami wizualnymi. W programie kształcenia przewidziano praktyczne zajęcia w zakresie zarówno tradycyjnego warsztatu artystycznego poszczególnych dyscyplin, jak i współczesnych narzędzi informatycznych. Absolwent studiów jest przygotowany do realizowania własnych projektów zawodowych oraz artystycznych korzystając z wiedzy i nabytych umiejętności warsztatowych, technologicznych i technicznych w obszarze szeroko rozumianej sztuki nowych mediów.
Atuty kierunku nowe media:
Pracownie specjalistyczne:
I stopień:
II stopień:
Rekrutacja na studia:
Egzamin na studia stacjonarne I stopnia na kierunku nowe media jest dwuetapowy. Pierwszy etap to przegląd portfolio i rozmowa z kandydatem. Drugi etap to egzamin praktyczny weryfikujący umiejętności i predyspozycje kandydata.
Egzamin na studia stacjonarne II stopnia na kierunku nowe media jest I etapowy. Składa się z przeglądu portfolio oraz rozmowy z kandydatem.
Perspektywy zatrudnienia absolwentów:
Pok. 222
piętro II, pawilon B
ul. Wojska Polskiego 121
Renata Czerwińska | specjalista ds. dziekanatu
+48 42 254 75 32
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Godziny przyjęć:
poniedziałek: 10.00 – 13.00
wtorek: 10.00 – 13.00
środa – nieczynne
czwartek: 10.00 – 13.00
piątek: 10.00 – 13.00
Dyrektor Instytutu Nowych Mediów i Kompozycji:
dr Krzysztof Guzek
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Kierownicy pracowni:
Pracownia Kompozycji 1 – dr hab. Danuta Wieczorek, prof. uczelni
Pracownia Kompozycji 2 – dr Tomasz Kawełczyk
Pracownia Kompozycji 3 – dr hab. Agnieszka Wasiak, prof. uczelni
Pracownia Kreatywnego Kodowania – dr Krzysztof Guzek
Pracownia Działań Intermedialnych – dr Ignacy Oboz
Pracownia Mediów Cyfrowych – dr Piotr Gryz
Pracownia Videomappingu i rozszerzonej rzeczywistości – dr Krzysztof Guzek
Pracownia Obrazu Cyfrowego – dr Krzysztof Guzek
Pracownia Obrazu w Przestrzeni – prof. Piotr Ciesielski